ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Bu kutlamaları alana ilk kez biz taşıdık

Bu kutlamaları alana ilk kez biz taşıdık
TUTKU MEDYA   Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörü Recep Karabulak geçen yıl Van’da düzenledikleri Kutlu Doğum organizasyonuna 100 binin üstünde kişinin katıldığını söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Karabulak: “ 27 Nisan’da Van’da kutlayacağımız  Kutlu Doğum programında  Peygamber (sa) mesajını bir kişiye dahi ulaştırabilirsek bunu yeterli görüyoruz.  

 

HALKIMIZIN İLGİSİ HER YIL ARTARAK DEVAM EDİYOR

2006 yılından bu güne bu kutlamayı hep açık alanda yaptık. Sekiz yıl boyunca Türkiye genelinde yaptığımız kutlamalarda büyük kitlelere hitap ettik. Van’da bir önceki yıl  polis rakamlarına göre 100 kişinin katıldığı söylendi.  Tabi bu sayıyı beş binlere kadar indirenler oldu. Yaptığımız organizasyonları güzden düşürmeye çalışanlar oldu. Tabi bizim sayısal çoğunluktan ziyade,  Peygamber (sa) mesajını ulaştırmak için çalışıyoruz. Bir kişi dahi olması bizim için yeterlidir.

 

VAN’DAKİ KUTLAMA 27 NİSANDA OLACAK

Van merkezde bu yılki organizasyonumuz ayın 27 Nisan Pazar günü olacak. Halkımızın bu yılda katılımını bekliyoruz.

 

ÇALIŞMALAR AYLAR ÖNCE BAŞLADI

Bu kutlamalar Türkiye’de 300 noktada yapılıyor. Yurt dışında yapılan Kutlu Doğum çalışmalarıda devam ediyor.  Kutlamalardan yaklaşık 3 ay önce bir araya gelerek iştişare çalışmaları yapıyoruz. Peygamber (as) halkımıza daha iyi nasıl anlatırız diye konuşuyoruz. Biz Van özelinde çalışmalara yaklaşık 2 ay önce başladık. İlk olarak Serhad FM’de salavat kampanyasıyla başladı. Salavatla dile Hz. Muhammedî (as)  ne kadar çok yerleştirirseniz o kişiyi Peygamber (as) daha çok yaklaştırırsınız diye düşünüyoruz.  Peygamber (as) bir hadisinde : ‘Ben en yakın olan bana en çok salavat getirendir” diyor.  Bir güne sığmayacak bir sevgiyi bir bahaneyle 365 güne yaymaya çalışıyoruz.

 

HER EVE BİR KURANI KERİM ÇALIŞMAMIZ VAR

Salavatla başladığımız işe, her eve bir Kuranı Kerim hediye etmeye çalışıyoruz.  Amacımız halkımızın Peygamberi (as)  direkt kaynağından öğrenmesi için bu tür bir çalışma başlattık.  Şu ana kadar yaklaşık 15 bir Kuranı Kerim siparişimiz var. Van merkezden şu ana kadar yaklaşık 10 bin siparişimiz var.  Daha fazla destek verilebilirdi. 

 

VAN GENELİNDE 23 NOKTADA KUTLU DOĞUM KUTLAMASI OLACAK

Bu yıl Van’da 23 noktada kutlama organizasyonumuz olacak. “27 Nisanda Van Merkezde yapacağımız Kutlama programı ile taçlandıracağız.

 

VAN’DA 30’A YAKIN DERNEKLE BİRLİKTE İŞTİŞARE EDİYORUZ

Eğer temel hedef Peygamber (as) ise tabelanın anmalı yoktur. Biz Van’da yaklaşık 30 yakın İslami STK ile istişare yapıyoruz. Temel amaç Peygamber (as) olunca herkes kendi liderine hizmet etmek için mücadele ediyor. Kim Hz. Peygamber (as) temessük eden (yapışan) insanlar hem bu dünyada hem öbür dünyada şeref sahibi olacaktır. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo