ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Bu kutlamaları alana ilk kez biz taşıdık

Bu kutlamaları alana ilk kez biz taşıdık
TUTKU MEDYA   Peygamber Sevdalıları Platformu Van Koordinatörü Recep Karabulak geçen yıl Van’da düzenledikleri Kutlu Doğum organizasyonuna 100 binin üstünde kişinin katıldığını söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan Karabulak: “ 27 Nisan’da Van’da kutlayacağımız  Kutlu Doğum programında  Peygamber (sa) mesajını bir kişiye dahi ulaştırabilirsek bunu yeterli görüyoruz.  

 

HALKIMIZIN İLGİSİ HER YIL ARTARAK DEVAM EDİYOR

2006 yılından bu güne bu kutlamayı hep açık alanda yaptık. Sekiz yıl boyunca Türkiye genelinde yaptığımız kutlamalarda büyük kitlelere hitap ettik. Van’da bir önceki yıl  polis rakamlarına göre 100 kişinin katıldığı söylendi.  Tabi bu sayıyı beş binlere kadar indirenler oldu. Yaptığımız organizasyonları güzden düşürmeye çalışanlar oldu. Tabi bizim sayısal çoğunluktan ziyade,  Peygamber (sa) mesajını ulaştırmak için çalışıyoruz. Bir kişi dahi olması bizim için yeterlidir.

 

VAN’DAKİ KUTLAMA 27 NİSANDA OLACAK

Van merkezde bu yılki organizasyonumuz ayın 27 Nisan Pazar günü olacak. Halkımızın bu yılda katılımını bekliyoruz.

 

ÇALIŞMALAR AYLAR ÖNCE BAŞLADI

Bu kutlamalar Türkiye’de 300 noktada yapılıyor. Yurt dışında yapılan Kutlu Doğum çalışmalarıda devam ediyor.  Kutlamalardan yaklaşık 3 ay önce bir araya gelerek iştişare çalışmaları yapıyoruz. Peygamber (as) halkımıza daha iyi nasıl anlatırız diye konuşuyoruz. Biz Van özelinde çalışmalara yaklaşık 2 ay önce başladık. İlk olarak Serhad FM’de salavat kampanyasıyla başladı. Salavatla dile Hz. Muhammedî (as)  ne kadar çok yerleştirirseniz o kişiyi Peygamber (as) daha çok yaklaştırırsınız diye düşünüyoruz.  Peygamber (as) bir hadisinde : ‘Ben en yakın olan bana en çok salavat getirendir” diyor.  Bir güne sığmayacak bir sevgiyi bir bahaneyle 365 güne yaymaya çalışıyoruz.

 

HER EVE BİR KURANI KERİM ÇALIŞMAMIZ VAR

Salavatla başladığımız işe, her eve bir Kuranı Kerim hediye etmeye çalışıyoruz.  Amacımız halkımızın Peygamberi (as)  direkt kaynağından öğrenmesi için bu tür bir çalışma başlattık.  Şu ana kadar yaklaşık 15 bir Kuranı Kerim siparişimiz var. Van merkezden şu ana kadar yaklaşık 10 bin siparişimiz var.  Daha fazla destek verilebilirdi. 

 

VAN GENELİNDE 23 NOKTADA KUTLU DOĞUM KUTLAMASI OLACAK

Bu yıl Van’da 23 noktada kutlama organizasyonumuz olacak. “27 Nisanda Van Merkezde yapacağımız Kutlama programı ile taçlandıracağız.

 

VAN’DA 30’A YAKIN DERNEKLE BİRLİKTE İŞTİŞARE EDİYORUZ

Eğer temel hedef Peygamber (as) ise tabelanın anmalı yoktur. Biz Van’da yaklaşık 30 yakın İslami STK ile istişare yapıyoruz. Temel amaç Peygamber (as) olunca herkes kendi liderine hizmet etmek için mücadele ediyor. Kim Hz. Peygamber (as) temessük eden (yapışan) insanlar hem bu dünyada hem öbür dünyada şeref sahibi olacaktır. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo