ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » BOZKURT 'VERGİ TERKİNİ HAM HAYAL BİR İDDİADIR'

BOZKURT 'VERGİ TERKİNİ HAM HAYAL BİR İDDİADIR'
Van’daki sanayici ve tüccarın sorununu Ankara’da dört ayrı bakanla birebir görüşen Van OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt  yen açıklanacak yeni teşvik paketinden maksimum düzeyde faydalanabilmek için uzmanlarla birlikte çalıştıklarını söyledi.

 

Tutku Radyo M. Salih Geçken ’in konuğu olan Van OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt “ VERGİ TERKİNİN HAM HAYAL BİR İDDİA OLDUĞUNU, HALKI ALDATMANIN DOĞRU OLMADĞINI” Türkiye’de  böyle bir örneğin olmadığını belirtti.

 

Van’daki tüccar ve sanayicinin finansa erişimi ve mevcut sanayicinin desteklenmesi yönünde görüşmeler yaptıklarını belirten Bozkurt, ‘ Sicil sorunu, teminat sorunu, bölge gerçeklerinden uzak bir merkezde düzenlenen teşvik paketi  sorunlarımız var. İşin uzmanlarıyla yaptığımız çalışmalarla hem hükümete hem de yetkili organlara yardımcı da oluyoruz.

 

VAN’IN EN ÖNE ÇIKAN SORUNLAR

Van’daki sanayicinin en büyük sorunlarının başında sicil sorunu, teminat sorunu gelmektedir. Bölge gerçekliklerinden uzak teşvik paketleri sorunlarımızın çözümüne katkı sunmakta yetersiz kaldığı gibi, var olan sorunlarımızın artmasına neden oluyor.

 

UZMANLARLA HAZIRLADIĞIM ÇALIŞMALARI ÜÇ AYRI BAKANA İLETTİK

Maliye ve Teşvik uzmanlarıyla birlikte hazırladığımız 7 maddelik tasarıyı sanayici ve mütevelli heyetimizle birlikte tartışarak somutlaştırdık.  Teşvik paketinden ve maliye bakanlığından beklentilerimizi bu 7 maddelik çalışmalarımızı sayın bakanlara aktardık. Yönetimi kurulu ve sanayicilerle oluşturduğumuz heyetimizle birlikte sunumlarımızı yaptık. Maliye Bakanı, Kalkınma Bakanı ve Ekonomi Bakanına  Van’ın sanayisinin önemini ve Van’ın sanayisinin potansiyelini, Van Sanayisinin Türkiye Cumhuriyeti tarafından nasıl harekete geçirileceğini somut önermelerle anlattık.  Genel sorunlarımızı anlatma fırsatı bulduk. Van’ın sorunların kendilerine aktararak teşvik paketinin kentin fayda sunacak şekilde dönüştürülmesini arzu ediyoruz.   Üç ayrı bakanla yaptığımız görüşmeler çok verimli geçti.

 

2011 DE YAŞANAN DEPREMLE VAN EKONOMİSİ SIKIŞTI

Yaşanan depremden sonra Van’ın sıkışan ekonomisinin açılması gerekir. Yeni açıklanacak teşvik paketinden ekonomisi sıkışan Van’ın bu teşvikten maksimum düzeyde faydalanabileceği somut öneriler kendilerine bildirdik.

 

BİRÇOK ESNAFIN SİCİLİ BOZULDU- GAYRIMENKUL EKSPER BEDELLERİ DÜŞÜK VERİLİYOR

2011 yaşanan depremden sonra sıkışan ve daralan ekonomiden ötürü bir çok sanayicimizi sicili bozuldu. Sanayici bu konuda sorun yaşıyor.  Eksper firmaları bölgeyi yüzde 75 riskli gördüğü için gayrı menkul teminat bedellerini yüzde 75 düşük göstermesi de ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Buradaki gayri menkullerin gerçek değerleri üzerinden değerlendirilmesi yönünde baskı kurulabilir.   

 

ANAHTAR TESLİMİ FABRİKA KAVRAMI BİZİM SANAYİCİMİZİ TEHDİT EDİYOR

Anahtar teslimi fabrikaların elt detaylarına baktığınız zaman bizim sanayicimiz tedirgin oluyor.  Buradan hareketle anahtar teslimi için verilecek teşviklerin mevcut sanayiciyi de koruyacak şekilde olmalıdır. Sektörel bazdaki dağılımlar göz önünde bulundurularak var olan sektörlerde korumalıdır.  Olmayan sektörler geliştirilebilir.

 

VAN OSB’DE 50 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDEBİLİR

Van OSB’nin ekonomik yatırı değeri yaklaşık  50 bin kişiyi istihdam edecek nitelikteyken pazarın daralması ve ekonominin sıkışmasından ötürü  çok düşük kapasiteyle çalışıyor.  Devletin yatırım yapmadan buradaki istihdam sorunun çözümü yönünde atılacak adımların faydasını ve önemini aktardık.

 

Kalkınma ajansı, Bilim Sanayi İl Müdürlüğünün vasıtasıyla Van OSB’de  boş olan kapasiteleri nasıl harekete geçirebiliriz anlayışından hareketle raporlar hazırlanarak bakanlığa sunulması, kapasitelerin harekete geçirilmesiyle ilgili sanayicilerimize işletme  sermayesi verilmesi gerekir. İstihdamı artırmak şartıyla faizsiz işletme kredisi verilebilir. 

 

VERGİ TERKİNİ İDDİASI HAM HAYAL İDDİADIR

Van için atılacak her olumdu adıma destek olmak zorundayız.  Olumlu bir adıma köstek olmalıyız. Boş ham hayallerle toplumu kandırmaya yönelik açıklamalar sanayiciye yakışmaz. Hükümet yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerden ‘Terkin’ kavramından bile çok rahatsız olduğuna şahit olduk.  Terkin kavramının Van’da yanlış kullanıldığını, milleti manipüleye yönelik olduğunu görüyoruz.  Van dışında başka yerlerde terkin yapıldığı, bunun bir hak olduğu iddiası doğru değil. Yanılmaya ve manipüle etmeye yönelik iddialardır.  Hiçbir bölgede vergi terkini olmamıştır.

 

İFADE EDİLEN VERGİ TERKİNİNİ TÜRKİYE’DE BİR ÖRNEĞİ YOK

Sayın Bakan bölgesel vergi terkini bir kanunla anayasayla bir bölgeye verilmişse bize gelmenize gerek yok. Mahkemeye gidin. Emsal teşkil edeceğindin bizde bunu yapmak zorunda kalırız. Ama böyle bir şey yoktur.  Doğal afetlerde ölümle sonuçlanan  ve iş yerini fiziksel olarak kaybeden esnafların vergi dairesine baş vurmasıyla  buralarda terkin olabilir. Münferit olabilir ama genel terkin yoktur. Kamuoyunu sosyal medya üzerinden yanlışa yönlendirme doğru değil.  Umut tacirliği yapmanın ham hayalle halkı aldatmanın bir anlamı yoktur.

 

VAN’DA BİRİKEN VERGİ BORÇLARINI MALİYE UZMANLARIYLA GÖRÜŞTÜK

Uzmanlarla görüştük. Devlet kendi hakkından kısmen vaz geçebilir. Devletin alacağı olan gelirler ve kurumlar vergisinde kısmı bir indirim olabileceği söylendi bizlere. Beş yıldır biriken vergi borçlarının uzatılmasıyla ilgili taleplerimiz oldu.  Vadeler Türkiye çapında 18 çarpı iki ile yapılırken, Van’da 24 çarpı iki yapılmıştı. Biz bunun 48 çarpı iki yapılarak 96 takside bölünmesi ve İlk tahakkukunda 30 Kasım 2016’dan 30 Mayısa 2017 alınması yönünde taleplerimiz oldu.  Hemen uzmanlarla görüşüldü. Bakan Beyde Van’a bir müjde vermek istediğini belirtti.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo