ÇİĞDEM'LE DÖRT DUVAR-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » BÖLGEDE YAŞANAN ÇATIŞMA HALKIN SİYASAL TERCİHİ DEĞİŞTİRECEKTİR

BÖLGEDE YAŞANAN ÇATIŞMA HALKIN SİYASAL TERCİHİ DEĞİŞTİRECEKTİR
HÜDA PAR Van il Başkanı Rasim Saygın, bölgede yaşanan çatışmalı sürecin yarattığı olumsuzluktan etkilenen  halkın siyasal tercihlerinde değişiklik olacağını söyledi.
 
 
Tutku Radyo’da M.Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Saygın ‘Çatışmaları şehir merkezlerine taşıyan PKK’nın yaşanan ölümlerin  sorumlusu olduğunu ifade etti.
 
 
Soruları yanıtlayan Saygın:
 
Bütün eksikliklere ve anti propagandaya rağmen HÜDA PAR halkın gönlünde  hak ettiği noktaya gelmeye başladı. Biz parti olarak her zaman halktan yana tavır aldık. Güçlünün yaptığı haksızlıklar karşısında halkın yanında durduk. Onların dertlerini dinlerken, onların haklı isteklerinde  destek olmaya çalıştık. Partimizin samimi yaklaşımı  ve halkın menfaatine yönelik dik duruşu  halk arasında kabul görmemizin en büyük nedeni oldu.
 
 
HAKLIDAN YANA TAVIR ALDIK
 
Bölgede ve ülkede yaşanan bütün olaylarda parti olarak doğrunun yanında yer almaya çalıştık. Doğru eylemi yapanın kim olduğu bizim için önemli değil. Asıl olan halkın menfaatine olan doğrulardır. HDP’nin de doğrularında destek olmaya çalıştık. AK Partinin de doğru eylemleri yanında yer aldık.
 
 
HENDEK SİYASET BÖLGE HALKINA ÇOK CİDDİ SIKINTI YAŞATTI
 
Bölge halkını hendeklerle karşı karşıya getirmek doğru değildi. Sonuçların baktığımızda hendek siyasetinin kaybedenide halk olmuştur. Biz ilk günden beri hendek siyasetine karşı tavrımızı net bir şekilde ortaya koyarak bunun halkın zararına olacağını ifade ettik. Bu gün gelinen noktada bizim tespitlerimizin doğruluğunu onaylamış oldu. Çatışmaların şehir merkezlerine taşınmasından ötürü devlet devlet olmanın gereği bir müdahalesi olacaktı. Bunun aksini düşünmek hataydı. İşte bundan ötürü çatışmaları şehir merkezlerine taşıyan PKK’nın şu an yaşanan ölümlerin sorumlusu olduğunu söylüyoruz.  Örgüt çatışmayı şehir merkezlerine taşıyarak halka en ciddi mağduriyetler yaşattı. Bundan en fazla bölge  halkı zarar gördü. Bununda halk nazarında bir etkisi olacaktır.
 
 
PKK’nın şehir merkezinde bu kadar güçlenmesine neden olanda hükümettir. Zamanında buna müsaade edilmemeliydi. İşte bundan ötürü hükümete karşıda halkın bir tepkisi var. Bu gerçekliklerden değerlendirdiğimiz aman halkın siyasal tercihlerinde bir değişiklik olacağını düşünüyorum.
 
 
ERKEN SEÇİM OLMASI DURUMUNDA HÜDA PAR SEÇİME HAZIRDIR
 
Hükümet yetkilileri erken seçim olmayacak diye bir açıklama yapmışsa biz onların açıklamalarını dikkate almak zorundayız. Erken seçim olmayacak açıklamalarına rağmen erken seçim olursa da teşkilatlarımızın seçime hazır olduğunu söyleyebilirim.
 
 
YAŞANAN ÇATIŞMALI SÜRECİN SON BULMASI İÇİN STK’LAR SORUMLULUK ALMALIDIR
 
Kim olursa olsun biz ölümlerin olmasına karşıyız. Yaşanan ölümlerin son bulması için STK’ların daha aktif bir şekilde görev alması gerekir.  Halkın huzuruna ve yaşam standartlarına müdahale sayılabilecek bütün eylemlere karşı bir duruş sergilenmelidir. ‘ dedi.
 
 
BÖLGEDE EN FAZLA OY ALAN ÜÇÜNCÜ PARTİYİZ
 
Yen parti olmamıza rağmen bölgede en fazla oy alan üçüncü partiyiz. Bize uygulanan bütün olumsuz propagandaya  halkımız bizi bizimle tanımaya başladı. Oluşturulmaya çalışılan yanlış algının kırıldığına şahit oluyoruz. Halkımızı yanında olan partimiz zamanla halkımızı desteğini alacağını düşünüyorum.
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo