ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » BÖLGEDE YAŞANAN ÇATIŞMA HALKIN SİYASAL TERCİHİ DEĞİŞTİRECEKTİR

BÖLGEDE YAŞANAN ÇATIŞMA HALKIN SİYASAL TERCİHİ DEĞİŞTİRECEKTİR
HÜDA PAR Van il Başkanı Rasim Saygın, bölgede yaşanan çatışmalı sürecin yarattığı olumsuzluktan etkilenen  halkın siyasal tercihlerinde değişiklik olacağını söyledi.
 
 
Tutku Radyo’da M.Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Saygın ‘Çatışmaları şehir merkezlerine taşıyan PKK’nın yaşanan ölümlerin  sorumlusu olduğunu ifade etti.
 
 
Soruları yanıtlayan Saygın:
 
Bütün eksikliklere ve anti propagandaya rağmen HÜDA PAR halkın gönlünde  hak ettiği noktaya gelmeye başladı. Biz parti olarak her zaman halktan yana tavır aldık. Güçlünün yaptığı haksızlıklar karşısında halkın yanında durduk. Onların dertlerini dinlerken, onların haklı isteklerinde  destek olmaya çalıştık. Partimizin samimi yaklaşımı  ve halkın menfaatine yönelik dik duruşu  halk arasında kabul görmemizin en büyük nedeni oldu.
 
 
HAKLIDAN YANA TAVIR ALDIK
 
Bölgede ve ülkede yaşanan bütün olaylarda parti olarak doğrunun yanında yer almaya çalıştık. Doğru eylemi yapanın kim olduğu bizim için önemli değil. Asıl olan halkın menfaatine olan doğrulardır. HDP’nin de doğrularında destek olmaya çalıştık. AK Partinin de doğru eylemleri yanında yer aldık.
 
 
HENDEK SİYASET BÖLGE HALKINA ÇOK CİDDİ SIKINTI YAŞATTI
 
Bölge halkını hendeklerle karşı karşıya getirmek doğru değildi. Sonuçların baktığımızda hendek siyasetinin kaybedenide halk olmuştur. Biz ilk günden beri hendek siyasetine karşı tavrımızı net bir şekilde ortaya koyarak bunun halkın zararına olacağını ifade ettik. Bu gün gelinen noktada bizim tespitlerimizin doğruluğunu onaylamış oldu. Çatışmaların şehir merkezlerine taşınmasından ötürü devlet devlet olmanın gereği bir müdahalesi olacaktı. Bunun aksini düşünmek hataydı. İşte bundan ötürü çatışmaları şehir merkezlerine taşıyan PKK’nın şu an yaşanan ölümlerin sorumlusu olduğunu söylüyoruz.  Örgüt çatışmayı şehir merkezlerine taşıyarak halka en ciddi mağduriyetler yaşattı. Bundan en fazla bölge  halkı zarar gördü. Bununda halk nazarında bir etkisi olacaktır.
 
 
PKK’nın şehir merkezinde bu kadar güçlenmesine neden olanda hükümettir. Zamanında buna müsaade edilmemeliydi. İşte bundan ötürü hükümete karşıda halkın bir tepkisi var. Bu gerçekliklerden değerlendirdiğimiz aman halkın siyasal tercihlerinde bir değişiklik olacağını düşünüyorum.
 
 
ERKEN SEÇİM OLMASI DURUMUNDA HÜDA PAR SEÇİME HAZIRDIR
 
Hükümet yetkilileri erken seçim olmayacak diye bir açıklama yapmışsa biz onların açıklamalarını dikkate almak zorundayız. Erken seçim olmayacak açıklamalarına rağmen erken seçim olursa da teşkilatlarımızın seçime hazır olduğunu söyleyebilirim.
 
 
YAŞANAN ÇATIŞMALI SÜRECİN SON BULMASI İÇİN STK’LAR SORUMLULUK ALMALIDIR
 
Kim olursa olsun biz ölümlerin olmasına karşıyız. Yaşanan ölümlerin son bulması için STK’ların daha aktif bir şekilde görev alması gerekir.  Halkın huzuruna ve yaşam standartlarına müdahale sayılabilecek bütün eylemlere karşı bir duruş sergilenmelidir. ‘ dedi.
 
 
BÖLGEDE EN FAZLA OY ALAN ÜÇÜNCÜ PARTİYİZ
 
Yen parti olmamıza rağmen bölgede en fazla oy alan üçüncü partiyiz. Bize uygulanan bütün olumsuz propagandaya  halkımız bizi bizimle tanımaya başladı. Oluşturulmaya çalışılan yanlış algının kırıldığına şahit oluyoruz. Halkımızı yanında olan partimiz zamanla halkımızı desteğini alacağını düşünüyorum.
 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo