KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Biz ölmeyi çok iyi biliriz

Biz ölmeyi çok iyi biliriz
TUTKU MEDYA Hak Par Büyükşehir Başkan Adayı Abdülmenaf Kıran Belediye Başkanı Bekir Kaya yada parti yetkililerin yapacağı bir açıklamayla Van’daki şiddetin biteceğini söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Abdulmenaf Kıran: ‘Mahallelerde yapılan saldırıların organize olduğunu düşünüyorum. Benimsemedikleri bir parti mensuplarına saldırılıyor. Bizim İl Başkanımız Sayın Tayyip Bey’e gibi 45 yıldır Kürt sorunu ve demokrasinin gelişimi için mücadele eden adama bile saldırdılar. Saldıranlar burası Kürdistan buraya BDP’den başkası giremez diyerek iki yumruk atıyorlar. Hepimiz mücadele ettik. İşkenceler gördük. Bakın onlarda baskıya uğruyorlar. Çok acı çektiler. Bunu biliyor ve kabul ediyoruz. Buna rağmen Tayyip Bey gibi idol olan bir insana saldırılmasına ne diyebiliriz. Siyaset centilmenlik işidir. Demokrasi yurttaşın tercihlerine ipotek koymak değildir. Onu yönlendirmek değildir. Demokrasi yurttaşın kendini özgürce ifade edeceği ve tercihini yapacağı yöntemdir. Vatandaş tercihini kimden yana yaparsa ona saygı duyulur. Bir kere şiddeti kendi içimizde izole etmemiz gerekir.  Bakın kavgada kazanan olmaz. Hepimizin demokrasiye ihtiyacımız var.

 

ÖZGÜRLÜK ÜRETMEKTEN GEÇER Özgürleşmenin en önemli yolunun üretmekten geçtiğini düşünüyorum. Ben siyasetin üretimin yolunun açması ve teşvik etmesi gerektiğini düşünüyorum. Üretkenliğe yönelik olan avukatlık mesleğime de devam ederken siyasi çalışmalarımıza da zaman ayırıyoruz. 

 

SİYASET ÜRETİMİN YOLUNU AÇMALI Siyaset yaşanan sorunlara çözüm üretme sanatıdır. İnsanlar var oldukça sorun, sorun var oldukça çözüm gerekecektir.  Tabi ben siyasetin en önemli görevinin üretimin yolunun açması olduğunu düşünüyorum. . İnsanları üretkenliğe teşvik ederek, kaliteli ve nitelikli üretim için zemin oluşturacak hizmeti sunmalıdır.

 

GÜNÜMÜZ SİYASETİNİN SEVİYESİ DÜŞTÜ Siyasetin seviyesi düştüğü için ortaya projelerle çıkılmıyor. Hizmete aday olmak gerekirken, maalesef bireysel menfaat düşünülmeye başlandı. Siyaset ne ideolojiler üzerinden de yapılmamalıdır. Siyaset yapılırken sevgi ve saygı göz ardı edilmemelidir.

 

İKİ DEV PROJEMİZ  Van Gölü kıyısını 600 metre kısmını kamulaştırmayı düşünüyoruz. O alanların tamamı park, bahçe,  sosyal tesis ve sporsal faaliyetlerin yapılabileceği yerler yapacağız.  Kıyı şeridinin kenarı bu proje ile maddi anlamda da çok değerlendirilecektir. Burda yürüşü yolu, araç yolu, konser yapılabilecek alanlar, turizme hizmet eden oteller ve sosyal donatılar olacak. Bu proje ile Van’ın geleceğin katkı sunacağız.

Van’da hafif raylı sistem ve Metro kurmayı düşünüyoruz. Zamanla ağlarımızı yaygınlaştırarak şehri yaymaya çalışacağız. 

 

SİYASİ PARTİLER PROJELERLE ORTAYA ÇIKMAK ZORUNDA Partiler projelerle ortaya çıkmak zorunda olduğu gibi, projelerini halka anlatmak zorundadır. Halka anlatacağınız projelerin onayı almanız gerekir. Temiz toplum bizim için önemli. 

Biz bir kere şeffaflığa önem veriyoruz Gelir ve giderlerimizi her ay halkımızla paylaşacağız.

Alo yolsuzluk hattı açmayı düşünüyoruz. Halkımızı bize oradan direkt ulaşabilecektir.

Van ilinde çok ciddi tozlanma var. Bu tozlanmayla mücadele edeceğiz. Çamurlu sokaklarımızın olması büyük eksikliktir.

Hava kirliliğinin iki önemli kaynağı var. Yaz aylarında oluşan toz, kışın ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından verilen kalitesiz kömürden kaynaklanıyor. Bu sorunu çözümü için mücadele edeceğiz.

 

Şehrimizde hala çok ciddi kanalizasyon sorun var. Yaz aylarında insanımız göle giremiyor. Arıtma sorunumuz var. Bu sorunları çözmeyi vaat ediyoruz. 50 yıl sorun olmayacak şekilde çözeceğiz.

 

Van’daki su sorunun çözülemedi. Urartular döneminde bile Van’da su sorunu yokken şu an su sorunu yaşıyoruz. Yeterli ve temiz su temin edilecektir.

 

Van’da yeterli yeşil alan, park, kültür merkezi yoktur. Bir milyonluk şehirde bunların olmaması büyük sorundur. Van’ı köy olmaktan kurtarmaya çalışacağız. Her mahalleye kültürel park yapacağız. O parklarda sosyal donatılar, yürüyüş bantları, fitnes alanları ve ihtiyaçların karşılayacakları nezih mekânları oluşturmayı düşünüyoruz.

 

Her semtte kültür merkezi açacağız. Sergi salonları, kütüphane, tiyatro ve sinemayı içinde barındıracaktır. Sosyal müesseseler oluşturacağız.

 

İmar talanına engel olacağız. Uygun kamulaştırmalarla cadde ve sokakları genişletmeye çalışacağız. Genişletilmeyen sokakları trafiğe kapatarak daha yaşanılır hale getireceğiz.

 

Belediyenin çalışanları taşeron firmanın vicdanına bırakmadan bütün elemanlarımızı kendi bünyemizi alarak üretmelerini bekleyeceğiz.

 

Mikro kredilerin yaygınlaşması için çalışacağız.

Hiç kimse bizimle ötekileştirilmeyecektir. Herkes hizmet ve saygıdan eşit oranda faydalanacaktır. Hiçbir ayrım yapılmayacaktır. Van’da barış ortamı sağlanacaktır.

 

DOĞRU TERCİH YAPAMIYORUZ Kişiye ya da ideolojiye oy verdiğimizde kentimize çokta iyilik yapmıyoruz. Bu şehrin hak ettiği hizmeti bu güne kadar yapamamışlardır. Hizmet potansiyeli de doğru kullanılmadığı için maalesef hak ettiğimiz hizmeti alamamışız.

 

SEÇİM ARACIMIZA SALDIRI OLDU Bu tür saldırıları beklemiyorduk desek safiyane olur. Mahallelerde organize durum vardır. Küçük küçük yapılar organizedir. Kendilerinden yana olmayan, benimsemedikleri partililere ve araçlarına saldır oluyor

 

İL BAŞKANIMIZA SALDIRDILAR Tayyip Bey muhteşem bir insandır. Mücadeleci, fedakâr, özverili bir insandır. Bu insan Türkiye’de 45 yıldır Kürt sorunu ve demokrasi için mücadele etmiştir. Buna arkadan saldırarak ‘Burası Kürdistan buraya BDP’den başkası giremez’ diyorlar. Aracımız taşladı. Hepimiz baskılara uğradık. Cezaevinde kaldık. Kürtler için mücadele ettik. Onların dilleri ve kültürleri için mücadele ettik.  Onlarda zamanında uğradılar. Bunu biliyoruz. En çok onlar baskıya uğradılar. Buna rağmen bizim gibi insanlara saldırıyorlarsa, ne diyebiliriz ki. Onlara gibi olamayız. Ama ölmeyi biliriz. Bizi öldürebilirler. 

 

DEMOKRASI HERKES İÇİNDİR Demokrasi herkesin kazanımı olmalıdır. Bizim birbirimize karşı saygılı olmamız gerekir. Birbirimizin fikriyle ve kişilikleriyle uğraşmamız gerekir. Ben şahsen birileri benim adına bir tek kişiye tercihini benden yana tercih yapması için baskı yaparsa ben bundan rahatsızlık duyarım. Şiddet sadece burada olmuyor. Bu gün tv lerde seyrediyoruz. Fethiyede ve İzmir’de HDP’ye baskı oluyor. Ordu ve Giresun’da baskı oldu. Biz bunları da kınıyoruz.

 

BDP YÖNETİMİ ŞİDDETİ DURDURABİLİR BDP yönetimi ve Bekir Bey kanımca şiddeti durdurabilirler. Şiddet uygulayan onları seven insanlarsa bunu durdurabilirler. Şiddeti bu toplum durduracaklardır. Şiddeti uygulayanlara oy verenler şiddeti de desteklemiş oluyor. Halk barışçıl davrananlara destek vermelidir. Ben BDP’nin de bundan zarar gördüğünüzde düşünüyorum.’ Dedi.  

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo