BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Bir Başbakan baldıran zehrinden bahsediyorsa

Bir Başbakan baldıran zehrinden bahsediyorsa
Halkın kurtuluş mücadelesinin devam ettiğini belirten Gazeteci Yazar Sinan Başak Taksim Gezi Parkında yaşanan olayları ‘Altın Vuruş’ olarak değerlendiren Başak, BDP ve PKK’lıların Taksim’de yaşanan olaya yaklaşımının çok erdemli olduğunu belirtti.  

 

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in sunduğu ‘Farkli Açıdan’ programına konuk olan Başak: “Baldıran Zehiri içen Başbakanın 90 yıldır halkına zulmedilen bir ülkede kendisine tavır koyanların ideolojik tavırlarına karşı geliştirdiği aklı selim tavrı doğru buluyorum. ‘dedi.

 

 

Soruları yanıtlayan Başak:

 

“Taksimde yaşanan olayla solun derin yapılarlarla , ABD ve AB ile iç içeliği ortaya çıktı. Dün ‘Yanke Go Home’ diyenlerin bu gün ABD’nin desteğiyle Taksim’de oturuyorlar.

 

 

Suriye’de oluk gibi akan kana rağmen hiçbir tepki göstermeyen batı basını Taksim’de yaşanan olayları 24 saat canlı olarak yayınlıyorsa burada biraz düşünmek gerekir.

 

 

Otuz yılda yaklaşık 80 bin insanımız hayatını kaybederken kıllarını kıpırdatmayanlar ne oldu da Taksim’de yaşanan olaylara karşı bu kadar duyarlılaştılar.  Buradaki mesele ağaç meselesi değil.

 

 

Gerçeklik ne?

 

Bu ülkenin yıllar sonra millileşme yönünde aldığı karardır. ABD’nin, İsrail’in, İngiltere’nin ve diğer ülkelerin tahakümünden kurtulma kararlığıdır. Başabakan Ecevit’in ABD’de karşılanma  fotoğrafını hatırlıyoruz. Şu anki yönetimin aldığı millileşme kararı,  sömürü mantığıyla hareket edenleri rahatsız etti. Bu rahatsızlıkları iç kargaşa çıkararak sürdürme mücadelesidir.

 

 

Bir başbakanın önünde küstahça bir şekilde bana karı getirmezseniz bu toplantıyı yaptırmam diyenle, Kıbrıs’ta savaş gemisini batıranlar aynıydı.  İsrail’de yetiştirilip ülkemizde en üst yönetimlere çıkarılanlar bizden gözükse de bizlere hizmet etmiyordu.

 

 

 

Taksim’de derin yapılar var mı?

 

Taksim’de yaşanan olayların başlangıcından sonra bir kısım solunda desteğiyle ABD’nin derin desteklediği ‘Gladyo’ olayların arasına sızmıştır. Bu derin yapıların sızmasına solun bir kısmı destek olmuştur.

 

 

Devrim diye nitelemeler yapıldı

 

Bazı solucu yazarlar, sanatçılar devrim hayaline kapıldılar, öyle bir rüya gördüler. 1960 sandılar. Sol rahmetli Menderes’e aynı yöntemle saldırmadı mı? Özgürlük yok iddiasını ortaya atanların başbakanın yakasına yapıştığı söylendi. Deniz Baykal’ın Menderesin yakasına yapıştığını söylerler. Bunlar halkın suskun kalacağını düşündüler. Ama bu halk başbakanına sahip çıktığını gördüler.

 

 

 

ZENGİNLERİN DESTEK VERDİ

 

Ezacıbaşı, Şahenkler ve Doğan gurubu ve solun tamamına yakını eyleme destek verdiler. Samimi bir şekilde destek verenlere söyleyecek sözüm yok. İngiltere’den aldığı talimatı yerine getirenlerle boğazda oturup şaraplarını içerken halkı kışkırtan yapıların kötü niyetli olduğunu ortada.

 

 

 

YABANCILARIN EYLEMDE NE İŞİ OLABİLİR

 

Yedi yabancı yakalandı. Amerikalı, İngiltereli, Alman, Fransalı ve birde İranlı var. İranlının bizatihi eylem yaparken, diğerlerinin eylem yapma hazırlığındayken yakalandıkları bildiriliyor. 

 

 

 

PKK DEVAM ETSEYDİ TAKSİM’DEKİ HADİSELER YAŞANMAZDI

 

BDP ve PKK’lıların gizli ajandaları olabilir. Kaygıları olabilir. Her şeye rağmen Taksim’de yaşanan olaylarda PKK’lılar erdemli bir davranış gösterdiler. Kendine solcu diyen binlerce insandan daha duyarlı durdular. Adamlar liderlerinin talimatı uydu.

 

 

Devlet ve PKK anlaşma sağlamayıp Türk ve Kürt gencinin ölümlerinin önüne geçmeselerdi, şu an Taksim’de yaşanan olay asla yaşanmazdı. Batı emperyalizmi gelişen ve değişen Türkiye’nin büyümesini istemiyor. Kardeşlerin birbirlerini öldürmeleri onları rahatsız olmaz. Suriye’den ölen yüz binlere rağmen suskun  kalan ABD Taksim’de yaşanan olaya ilk destek veren ülke değil mi?

 

 

CHP TONGAYA DÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu saf bir adamdır. Siyaseti falan bilmez. Onlar 1960 te yaşanan olaya benzer bir sonuç çıkacağını düşündüler. Bizde belki iktidara geliriz hesabıyla ortaya çıktılar. Tabi hayalleri kursaklarında kaldı.

 

 

Kılıçdaroğlu?

 

ABD destekli TESEV’in üyesi olan bir adamdan özgürlükçü çıkar mı? Bakın Baykal 2006 yılında milli projeye destek verdiği için kasetle gönderilip yerine getirilen bir lider değil mi?

 

 

 

Taksim’den bir sonuç alınabilir mi?

 

Türkiye’ye eski Türkiye olsaydı belki bir şeyler olabilirdi. Şimdi sen Bezmi Alem Sultan Camide oturup içki içerek mi bu ülkeyi değişeceksin. Bunlar olacak şeyler değil. Gerçeği görmek gerekir.

 

 

Art niyetli planlar sürer mi?

 

Bizi Suriye savaşına sokmak istediler olmadı. Reyhanlı tutmadı. Uçağımız düşürdüler olmadı. Taksimde yaşanan olayların dönüştürülme seyrini bu yönde okuyabiliriz. Taksimi ‘Altın Vuruş’ olarak değerlendiriyorum. Bu iş bitti.  Yedi düvel gelse bu iş bitti. Milletin kurtuluş mücadelesi taçlanmak üzere. Yeni bir anayasa ile Türkler ve Kürtler devletine sahip çıkıyor.

 

 

Başbakan’ın sert konuştuğu söyleniyor. Özür bekleniyor.

Niye özür dilesin ki. Bu adamlar 209 araç yaktılar, 11 konutu yaktılar. Bunlardan mı özür dilenecek. Bakın daha önce Erbakan döneminde bir komutanın ziyareti bile müjde olarak aktarılıyordu. Bunlar buna alışmıştı. Hala bu hülyayla yaşayanlar var.

 

 

Faiz lobisi konuşuluyor?

Bir üniversitedeki sınavlar iptal ediliyorsa, bir banka yöneticisi bu eylemlere destek veriyorsa buna doğru gözle bakmak gerekir. Tabi ülkelerde anarşi çıkarmak isteyen para babaları var. İşi arkasında bunları olduğunu bildiriliyor.

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo