KAPTAN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Bir Başbakan baldıran zehrinden bahsediyorsa

Bir Başbakan baldıran zehrinden bahsediyorsa
Halkın kurtuluş mücadelesinin devam ettiğini belirten Gazeteci Yazar Sinan Başak Taksim Gezi Parkında yaşanan olayları ‘Altın Vuruş’ olarak değerlendiren Başak, BDP ve PKK’lıların Taksim’de yaşanan olaya yaklaşımının çok erdemli olduğunu belirtti.  

 

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in sunduğu ‘Farkli Açıdan’ programına konuk olan Başak: “Baldıran Zehiri içen Başbakanın 90 yıldır halkına zulmedilen bir ülkede kendisine tavır koyanların ideolojik tavırlarına karşı geliştirdiği aklı selim tavrı doğru buluyorum. ‘dedi.

 

 

Soruları yanıtlayan Başak:

 

“Taksimde yaşanan olayla solun derin yapılarlarla , ABD ve AB ile iç içeliği ortaya çıktı. Dün ‘Yanke Go Home’ diyenlerin bu gün ABD’nin desteğiyle Taksim’de oturuyorlar.

 

 

Suriye’de oluk gibi akan kana rağmen hiçbir tepki göstermeyen batı basını Taksim’de yaşanan olayları 24 saat canlı olarak yayınlıyorsa burada biraz düşünmek gerekir.

 

 

Otuz yılda yaklaşık 80 bin insanımız hayatını kaybederken kıllarını kıpırdatmayanlar ne oldu da Taksim’de yaşanan olaylara karşı bu kadar duyarlılaştılar.  Buradaki mesele ağaç meselesi değil.

 

 

Gerçeklik ne?

 

Bu ülkenin yıllar sonra millileşme yönünde aldığı karardır. ABD’nin, İsrail’in, İngiltere’nin ve diğer ülkelerin tahakümünden kurtulma kararlığıdır. Başabakan Ecevit’in ABD’de karşılanma  fotoğrafını hatırlıyoruz. Şu anki yönetimin aldığı millileşme kararı,  sömürü mantığıyla hareket edenleri rahatsız etti. Bu rahatsızlıkları iç kargaşa çıkararak sürdürme mücadelesidir.

 

 

Bir başbakanın önünde küstahça bir şekilde bana karı getirmezseniz bu toplantıyı yaptırmam diyenle, Kıbrıs’ta savaş gemisini batıranlar aynıydı.  İsrail’de yetiştirilip ülkemizde en üst yönetimlere çıkarılanlar bizden gözükse de bizlere hizmet etmiyordu.

 

 

 

Taksim’de derin yapılar var mı?

 

Taksim’de yaşanan olayların başlangıcından sonra bir kısım solunda desteğiyle ABD’nin derin desteklediği ‘Gladyo’ olayların arasına sızmıştır. Bu derin yapıların sızmasına solun bir kısmı destek olmuştur.

 

 

Devrim diye nitelemeler yapıldı

 

Bazı solucu yazarlar, sanatçılar devrim hayaline kapıldılar, öyle bir rüya gördüler. 1960 sandılar. Sol rahmetli Menderes’e aynı yöntemle saldırmadı mı? Özgürlük yok iddiasını ortaya atanların başbakanın yakasına yapıştığı söylendi. Deniz Baykal’ın Menderesin yakasına yapıştığını söylerler. Bunlar halkın suskun kalacağını düşündüler. Ama bu halk başbakanına sahip çıktığını gördüler.

 

 

 

ZENGİNLERİN DESTEK VERDİ

 

Ezacıbaşı, Şahenkler ve Doğan gurubu ve solun tamamına yakını eyleme destek verdiler. Samimi bir şekilde destek verenlere söyleyecek sözüm yok. İngiltere’den aldığı talimatı yerine getirenlerle boğazda oturup şaraplarını içerken halkı kışkırtan yapıların kötü niyetli olduğunu ortada.

 

 

 

YABANCILARIN EYLEMDE NE İŞİ OLABİLİR

 

Yedi yabancı yakalandı. Amerikalı, İngiltereli, Alman, Fransalı ve birde İranlı var. İranlının bizatihi eylem yaparken, diğerlerinin eylem yapma hazırlığındayken yakalandıkları bildiriliyor. 

 

 

 

PKK DEVAM ETSEYDİ TAKSİM’DEKİ HADİSELER YAŞANMAZDI

 

BDP ve PKK’lıların gizli ajandaları olabilir. Kaygıları olabilir. Her şeye rağmen Taksim’de yaşanan olaylarda PKK’lılar erdemli bir davranış gösterdiler. Kendine solcu diyen binlerce insandan daha duyarlı durdular. Adamlar liderlerinin talimatı uydu.

 

 

Devlet ve PKK anlaşma sağlamayıp Türk ve Kürt gencinin ölümlerinin önüne geçmeselerdi, şu an Taksim’de yaşanan olay asla yaşanmazdı. Batı emperyalizmi gelişen ve değişen Türkiye’nin büyümesini istemiyor. Kardeşlerin birbirlerini öldürmeleri onları rahatsız olmaz. Suriye’den ölen yüz binlere rağmen suskun  kalan ABD Taksim’de yaşanan olaya ilk destek veren ülke değil mi?

 

 

CHP TONGAYA DÜŞTÜ

Kılıçdaroğlu saf bir adamdır. Siyaseti falan bilmez. Onlar 1960 te yaşanan olaya benzer bir sonuç çıkacağını düşündüler. Bizde belki iktidara geliriz hesabıyla ortaya çıktılar. Tabi hayalleri kursaklarında kaldı.

 

 

Kılıçdaroğlu?

 

ABD destekli TESEV’in üyesi olan bir adamdan özgürlükçü çıkar mı? Bakın Baykal 2006 yılında milli projeye destek verdiği için kasetle gönderilip yerine getirilen bir lider değil mi?

 

 

 

Taksim’den bir sonuç alınabilir mi?

 

Türkiye’ye eski Türkiye olsaydı belki bir şeyler olabilirdi. Şimdi sen Bezmi Alem Sultan Camide oturup içki içerek mi bu ülkeyi değişeceksin. Bunlar olacak şeyler değil. Gerçeği görmek gerekir.

 

 

Art niyetli planlar sürer mi?

 

Bizi Suriye savaşına sokmak istediler olmadı. Reyhanlı tutmadı. Uçağımız düşürdüler olmadı. Taksimde yaşanan olayların dönüştürülme seyrini bu yönde okuyabiliriz. Taksimi ‘Altın Vuruş’ olarak değerlendiriyorum. Bu iş bitti.  Yedi düvel gelse bu iş bitti. Milletin kurtuluş mücadelesi taçlanmak üzere. Yeni bir anayasa ile Türkler ve Kürtler devletine sahip çıkıyor.

 

 

Başbakan’ın sert konuştuğu söyleniyor. Özür bekleniyor.

Niye özür dilesin ki. Bu adamlar 209 araç yaktılar, 11 konutu yaktılar. Bunlardan mı özür dilenecek. Bakın daha önce Erbakan döneminde bir komutanın ziyareti bile müjde olarak aktarılıyordu. Bunlar buna alışmıştı. Hala bu hülyayla yaşayanlar var.

 

 

Faiz lobisi konuşuluyor?

Bir üniversitedeki sınavlar iptal ediliyorsa, bir banka yöneticisi bu eylemlere destek veriyorsa buna doğru gözle bakmak gerekir. Tabi ülkelerde anarşi çıkarmak isteyen para babaları var. İşi arkasında bunları olduğunu bildiriliyor.

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo