BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Bilim ve belediyecilik bir araya getirilecek

Bilim ve belediyecilik bir araya getirilecek
TUTKUHABER ÖZEL  Tuşba ilçesi Ak Parti aday adayı Doç.Dr. Fevzi Özgökçe , Tuşa ilçesinin üniversite sanayi, turizm ve tarım alanları içinde barındırdığını ve ayakların kentin gelişimi için çok önemli olduğunu belirtti.

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Doç.Dr. Özgökçe, sosyal medyada kendisine yoğun ilginin nedeni soran Geçken’e: ‘ Tuşba doğumlu sizlerden biriyim. Okuduktan sonra başka illeri tercih etmedik. Kentimize nasıl faydamız olur endişesi ve düşüncesiyle yıllarca halkımıza hizmet etmeye gayret ettik. Bunun etkisi olabilir.

 

BAŞBAKANIN KARŞISINA YÜKSEK OYLA ÇIKMAK İSTİYORUM

 Ak Partinin Van’da aldığı oy yüzdesinin üstünde oy alacağımı düşünüyorum. Yüzde 60 ların üstünde  bir oy alarak Başbakan’ın karşısına çıkmak istiyorum. Halkımızın teveccühü ortada olmakla birlikte ev ev köy köy dolaşıyoruz. Halkımıza derdimizi anlatıyoruz. Kentin sorunlarını bildiğimiz için halkımızın bizlere olan inancı pekişiyor.  

 

ADAMA GÖRE İŞ DEĞİL İŞE GÖRE ADAMLA ÇALIŞMAK TEMEL İLKEMİZ OLACAK.

Bizim temel hedefimiz kentin gelişimi ve halkımızın mutluluğudur. Başarılı olmanın yollarından biride ehil insanlarla çalışmaktır. Adama göre iş değil işe göre adamla çalışmayı tercih edeceğimizden kimin hayatı nasıl yorumladığı yada hangi aşiretten olduğu bizim için önemli olmayacaktır. Kişi ehil midir? Değil midir? Kriterimiz bu olacaktır.

 

KENTİMİZİN GELİŞİMİ BİRİNCİ HEDEFİMİZ

Kayserililer her dönemde iktidarın nimetlerini kentlerine taşımayı bilmişlerdir. Siyasal tartışmalar kentin gelişimi önünde bir set olmamalıdır. Bunlarla vakit geçirilerek kentin gelişiminde duraksamamalıyız.  Tabi iktidar partisinden aday adayı olmamızda çok büyük bir avantajdır. İktidarın nimetlerini kentin gelişimine sunacağız.

 

 

 

 

HALKIMIZ YILLARCA HİZMETTEN MAHRUM BIRAKILMIŞ

Halkımız, daha iyi bir belediyecilik ve daha iyi bir hizmeti fazlasıyla hak ediyor. Bu hizmetin yıllarca geç kalması tabi ki halkımızın hizmete olan susamışlığını artırıyor. Halkımız, diğer şehirlerde yaşayan insanların aldığı hizmetlerden faydalanmamamızın nedenlerini sorgulamaya başladı. Bu sorgulamanın kentin geleceği için hayırlı olacaktır.   

 

 

 

HALKA HİZMET İÇİN ADAY OLDUM

Halkımızın baskı ve teveccühlerine kayıtsız kalamazdık. Yeni kurulacak bir belediyenin doğru yöntem ve projelerle ilk günden itibaren doğru adımlarla yönetilmesi için yola çıktık. Akil insanlarla birlikte akademik bilgiyi birleştirip şeffaf ve dürüst bir algıyla halkımıza hizmet etmek istiyoruz.  Kentin gelişimi için ihtiyaç duyulan bilgi ve tecrübeyi bir araya getirerek doğum yerim olan Tuşba (Kalecik Doğumlu) ilçesine hizmet etmek istiyorum.

 

SIKHE GÖLÜ ÇEVRESİ PİKNİK ALANI OLACAK

Sıhke Gölü çevresi ıslah edilerek iç ve dış turizme kazandırılabilir.  Ama bu güne kadar çöp yığınlarının ortasında kalmış doğa harikası bir gölü kirliliğe ve bakımsızlığa terk edilmiştir. Bu bu alanı ıslah ederek, etrafında yeşili artırıp, yürüyüş alanı ve çocuk parkı ve halkımızın gezip dolaşabileceği yaşanılabilir bir yer yapacağız.

 

Birkaç projemiz;

Tuşba Toplum Gelişim Merkezi(TOGEM): Güç ve imkâna sahip olan kişilerle ihtiyaç sahiplerini bir araya getirerek toplumsal kaynaşmaya zemin hazırlayacağız.  TOGEM prosesiyle Tuşba İlçesi’nde ikamet ederken Van’ın dışında herhangi bir üniversiteyi kazanan öğrenciye burs vereceğimiz gibi, Van dışından gelip Tuşba ilçemizde yerleşen öğrencilerimize de burs imkânı sağlayacağız.

 

Tubşalıların kişisel birikimi yükseltme projesi (TUŞMEK):Mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, kent kültürünü ve metropollerde yaşama konusunda donanımlarını artırmak, pasif tüketici olmaktan çıkarıp aktif üretici yapmak amacıyla merkezde örgün eğitimler verilecektir. Tüm Tubşa halkı buradaki eğitimden faydalanabilecektir. Tabi bu eğitim merkezinde Türkçe ve Kürtçe başta olmak üzere İngilizce, Fransızca, Rusça ve diğer dillerde eğitim verilecektir.

 

Tuşba gönüllüler akademisi: Burada enerjimizi toplumsal fayda dönüştürmeyi planlıyoruz. Gönüllülerden oluşan birimiz ve başta Üniversiteden destek sunacak eğitmenlerimizle toplumsal farkındalık ve dayanışma bilinciyle hareket edeceğiz. STK ve Derneklerle birlikte hareket ederek toplumsal gelişmeye destek sunmak için hazırlanan bir projedir.

 

Atık vahşi çöp depolama alanı ve elektrik üretimi: Şu anki sistemle depolanmaya çalışılan çöp sistemi kenti olumsuz etkiliyor. Yayılan koku halkı ciddi anlamda rahatsız ediyor. Şehir merkezi bu kadar yakın vahşi çöp depolama alanı olamaz. Maalesef bu alanda Tuşba sınırları içinde. Biz bunu  modern bir sistemle dönüştürerek buradan elektrik üreteceğiz.  Sağlık alanında tehdit oluşturan o alanı uzaklaştırarak geri dönüşüm alanı oluşturup elektrik üreteceğiz.  Şu an kullanılan alanı yeşillendirerek park alanına ve yerleşim alanına dönüştüreceğiz.

Ayrıca;

e- Belediyecelik

TuşbaÇağrı Merkezi

Tuşba Çözüm Ekibi

Tuşba AK Masa

Tuşba Kent Bilgi Sistemi ve bunlar gibi projelerle yaşanabilir bir kent yapılacak.

Belediyelerin yapması gereken hizmetleri saymaya gerek yok. Birde yapılması çok zor olan iddiaları dan ifade edilmesini doğru bulmuyorum.

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo