ÇİĞDEMLE NAĞMELER-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Belediyeler bu hizmetleri yapmak zorundalar

Belediyeler bu hizmetleri yapmak zorundalar
CHP Van il başkanı Cemal Şen  asfalt ve kaldırım yapmanın belediyecilik olmadığını, belediyelerin yapmaya zorunlu oldukları hizmetleri reklam aracı olarak kullanmalarının doğru olmadığını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Şen; CHP’nin büyükşehir adayı belirlenmiş değildir. Aday olduğunu iddia edenler doğru konuşmuyor dedi.

 

Programın devamında;

 

Yerel bir gazeteye verdiğiniz demeçte BDP ile anlaşma sinyali veriyorsunuz.

Türkiye’nin gittiği noktanın iyi olmadığını düşünüyorum. İnsan hakları, insanların gösteri ve yürüyüş yapma hakkı ve ifade özgürlüğü tümüyle ayaklar altına alınmıştır. Böyle bir durum yaşıyoruz. Bana bir yerel gazetenin sorduğu soruya verdiğim cevapta ‘Tüm demokrasi güçleri bu mevcut hükümete, oligarşiye, diktatöryaya  karşı  niçin birlikte olmasınlar diye açıklama yaptım.

 

Büyükşehir dâhil aday çıkaracak mısınız?

Büyükşehir dâhil bütün ilçelerde aday adayımız var.

 

Bazı isimler geçiyor. Büyükşehir adayınız belli mi?

Konuşulan isimlerin hayal olduğunu söyleyebilirim. Bu partinin il başkanı benim. Belirlenmiş hiçbir isim yoktur. Konuşulduğu iddia edilen isimlerin yalan olduğunu söyleyebilirim.

 

Peki sizin belirlediğiniz isim var mı?

Şu an büyükşehire aday adayı olan  üç arkadaşımızı var. Tabi gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra bir arkadaşımız aday olarak belirlenecektir. Biz diğer partilerin yaptığı gibi yapmayacağız. STK ve halkımıza sorduktan sonra adayımızı açıklayacağız.

 

O zaman ittifakı konuşmaya gerek yoktur.

Biz Van’da seçime giriyoruz. İttifak gibi bir şey olmayacak. Şu ana kadar üç kişi büyükşehir için müracaat etmiş. Diğer ilçelerimizden dokuzunda da aday adayımız var.

 

Adaylarınızı ne zaman açıklayacaksınız?

BDP ve AKP’nin adayları açıkladıktan sonra adaylarımızı açıklayacağız.

 

Stratejik mi düşünüyorsunuz?

Tabi öyle düşünüyoruz. O partilerin adayları açıklandıktan sonra biz adayımızı açıklayacağız. Önemli aşiretler var.

 

Van’daki belediyecilik nasıl?

Van’da belediyecilik olduğunu söylemek doğru değildir. Bakın cadde ve sokaklara halimizi ortadadır. Bir tane parkımız var mı? İmarımız çok kötü durumda.

 

Van’da kadın kotanız var mı?

Bir iki kadın arkadaşımız aday gösterilecektir. Bakın benim yönetimimde olan kadınlar kotanın kendilerine hakaret olduğunu söylüyor. Kadınlar ve gençleri önemseyen bir partiyiz.

 

Şu anki belediyenin başarısız olduğunu mu söylüyorsunuz?

Bu şehri planlaması çok yanlış yapılmış. Bu hata ne mevcut belediyenindir nede ondan önceki belediyenindir. Geçmişten gelen bir hatadır. Parselasyon olduğu sürece kentimizin düzelmesi mümkün değildir. Ne zaman ada sistemin geçerse kentimiz o zaman düzelir. Tüm Avrupa’da uygulanan sistem budur. Asfalt dökmek parke döşemekle belediyecilik yapılmış olmuyor. Belediyelerde ciddi sıkıntı çekiyor. Nüfus sayımına göre devletten para alınıyor. Ben resmi nüfusun çok daha fazla olduğunu düşünüyorum.

 

Kürtler CHP’de siyaset yapar mı diyorlar.

Ben hizmetin partisel boyutunun doğruluğunu düşünmüyorum. Ben Kürt olduğum için BDP’de olacağım diye bir şey yoktur. Biz parti olarak mazlumu yetin yaşandığı herkesin yanındayız.

 

Bir diktatöre karşı bu kadar rahat konuşulabilir mi? Diktatörlerin ne yaptıklarını biliyoruz.

Al ananı git, senin kilon kaç, ne yapıyorsun, ayaklar baş oldu derse halka farklı cevaplar verir.

 

Diktatörlük bu mudur?

Nedir o zaman. Türkiye’de bu gün yaşananları herkes izlemektedir. Gezi parkında, Ankara’nın sokaklarında yaşananlar ve ODTÜ yaşananlar nedir?

 

Haksızlık yapmıyor musunuz? Diktatörlerin eli kanlı olur. Esad gibi.

Bunlarda o sürece doğru gidiyor. Yavaş yavaş bunlarda örnek verdiğiniz kişiler gibi olacaktır.

 

Demokratikleşme paketini partiniz şikayet etti. Hatta Kılıçdaroğlu bile andın kaldırılmasının yanlış olduğunu söyledi. Bu açıklamalar sizin Van’da yaptığımız çalışmalarınızı olumsuz etkilemez mi?

Türkiye’nin temel sorunlarını ya da Kürt sorununu yaratan andımız mıdır? Ayrıştırma yapıyorsa kaldırılmalıdır. Bakın mahkemeye başvuran arkadaşımız kendi düşüncesiyle karar vermiştir. Partide alınmış siyasal karar yoktur. Bizde demokrasi vardır. Herkes düşüncesini çok rahat ifade edebilir. Diğer partilerden farkımız budur.

 

Ben Kılıçdaroğlu’nun ağzından ‘AND’ın kaldırılmasının yanlış olduğunu duydum.

Türkiye’nin sorunları andımız değildir dedi. Andımızda önce çözülmesi gereken daha önemli sorunlar vardır. Bakın 7 milletvekili cezaevindedir.

 

Başka sorunlar var diye andın kaldırılmasını mahkemeye taşımak doğru mudur?

Andımız bir insanı inkar etmektir. Her şeyi getirip andımıza bağlamak doğru değildir. Biz sorunların çözümü konusunda birlikte çalışalım diyoruz.

 

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi bile paketi çok önemli olduğunu açıkladı.

Onlar yeterli görmemelerine rağmen atılan adımın atılmasını olumlu buluyorlar. Beş aydır Başbakan ve AKP halkı bu pakete kilitledi. Açıklanırken çok gülünç şeyler söyledi. AKP’yi kurtaran demokratik paket açıkladı. Gösteri ve yürüyüşü denetleyen bir şey var mı? Doğu ve güneydoğuda işlenen binlerce faili meçhulle ilgili bir şey var mı? Özel mahkemelerle, gizli tanıklarla ilgili bir şey var mı?

 

Andımız gibi çok basit şeyleri bile mahkemeye taşıyan bir partinin üyesisiniz. Devletin geleceğinin tehlikede altında olduğunu parti mensuplarınız söylüyor.  Bu dediklerinizi yapmak için Ak Parti adım atarsa şiddetin dozu daha sert olmaz mı?

Biz diyoruz ki darbeye teşebbüsten yargılanan generalleri neden faili meçhulden yargılanmadığını söylüyoruz.

 

Vekilleriniz Silivriye destek vermiyor mu?

Biz insanı destek veriyoruz.

 

Kenan Evren döneminde cezaevinde yatan insanım. O dönemde daha özgürdük. Şimdi üniversitede okuyan bir öğrenciye 8.5 yıl ceza verildi. Böyle demokrasi olur mu?

 

Yargının siyasetin denetiminde olduğunu mu söylüyorsunuz?

Yargıda basında hükümetin denetimi altına girdi.

 

Bu yaklaşım halkı aşağılamak değil midir? Halkı gücün kölesi gibi yorumlamak doğru değildir. Özal döneminde de aynısı söylendi. Daha öncede aynı suçlamalar yapıldı. Bu kaypaklıktır.

Bir mağduriyet yaşandı 2002 yılında. Şiir okumadan sonra şiir okuma ve tutuklama bir planlamaydı.

 

Bu planın içinde Deniz Baykal’da var mıydı?

Gelişmemiş ülkelerde bu tür planlar olur.  Bu seçimde halkı tercihlerini göreceksiniz. Onlarda gerçekliği göreceklerdir.

 

Bir daha ki seçimlerde halk aynı teveccühü gösterirse yanlış yaptığınıza inanır mısınız?

Özal’ın partisi de bir yükseliş yaptı. Daha sonra ne oldu. Şu an esemesi okunmuyor. Ama CHP 90 yıldır var.

 

Ama partiniz iktidar olamıyor?

Her iktidar olanın doğru olduğunu söyleyemezsiniz.  Diktatörler iktidarda çok kalır.

 

Bu kavram halka hakarettir. Halkı diktatörü mü tercih ediyor?

Hitler’de halkın oyuyla seçilmedi mi?

 

Bence Ak Parti doğudaki Kürtleri anlamadı. Sizde Türkiye halkını anlamadınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo