MÜZİK KEYFİ-
d

[2019-08-21 17:57:24] Kuğu -

Selam Salih  Mavi Türkü'yü  sana ve Tutku Radyo dinleyicilerine armağan ediyorum

/

[2019-08-21 11:10:25] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:10:31] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:09:56] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:08:51] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:04:49] Cihat karabulut -

Ben cihat katabulut Van'dan f tipi cezaevinde yatan yüreği güzel kardeşim Ferhat tekere Gökan bagirdan oy gülüm sarkisini armağan ediyorum rahim sabır versin

/

[2019-08-21 11:05:28] Rabia tanir -

İyi yayınlar Tutku Radyo ailesi ben Rabia tanir e7 kogusunda olan abim imdat tanire kucak dolu sevgi selamlarımı yolluyorum seni cok özledik inşallah en kısa zamanda aramızda olursun Allah yar ve yardımcımız olsun iyi yayınlar

/

[2019-08-21 11:06:22] Ümit gündelik -

Merhabalar iyi yayınlar diliyorum ben 8 ağustosta tahliye oldum Muş’tan Muşlu reis burdan d 5 ye bulunan bütün abilerim kardeşlerime selalmlarımı sunarım hepinizi özledim gelmeye hiç niyetim yok ama sizleri beklerim isteyeceğim parça pinhani kefen giydim bütün d 5 e gelsin çalarsanız sevinirim

/

[2019-08-21 11:06:35] Hamza küçüktepe -

Ilk önce hepinizin bayramını kutluyorum nice bayramlar görmenize ben mert küçüktepe nin kardeşi Hamza küçüktepe van açıkta bulunan abim mert küçüktepe van t tipi a4 2 kavusunda emre yücekuş abime sıradaki şarkıları armağan ediyorum.Allah kurtarsın.

/

[2019-08-21 11:06:56] Botan bayer -

Selamun aleykum  van t tipi ceza evinde a8 -1 koğüşun da abim erol bayer canım yigenim mazlum bayer deyerli abim muhubullah özdemir necip güneş cahit kılıç dundar şen ve diyer tum koğüş arkadaşlarına selsm ve saygılarımı iletiyorum hepsinin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum deyerli erol abim her kesin size çok selamları var hepinizin bayramını kutluyorlar allaha emanet ol

/


Anasayfa » Konuklar » Belediye yönetimleri engellileri dinlemek zorunda

Belediye yönetimleri engellileri dinlemek zorunda
TUTKU MEDYA    Van Bedensel Engelli Sporcular Derneği Başkanı Hanifi Baykara’ Yürüme engelli olan bir vatandaşın Van’da şu anki kaldırımlara çıkma şansının olmadığını, engelli vatandaşa hizmet eden kim olursa olsun oy tercihlerinin onlardan yana olacağını söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Baykara; YYÜ Rektörü Sayın Peyami Battal’ın engelli vatandaşların daha rahat hareket edebilmesi ve sınırsal kısıtlamalara maruz kalmaması için yaptığı çalışmaların çok önemli örnek olduğunu belirtti.

 

VAN’DA YAKLAŞIK 120 BİN ENGELLİ VAR Van’da yaklaşık 120.000 engelli vatandaş var. Her mahallede engelli vatandaşın olduğunu biliyoruz. Seçimlerde engellilere yönelik çalışmaların olmadığına şahit oluyor. Öyle ufak tefek söylemler ya da meclis üyeliğinde seçilemeyecek yerlerde yer verilmesi engellileri kullanmaktan başka bir şey değildir. Şu ana kadar engellilerin asıl sorunlarını yönelen ve engellinin derdine derman olacak bir yerel yönetim görmedik. Ben hizmete oy veririm.

 

PARTİLER ENGELLİLERİ KULLANAMAYA ÇALIŞIYOR Ak Partinin engellilerle ilgili bir projesinin olduğunu gördüm. Diğer partilerde maalesef bu tür projelerde yok. Tabi ben bir yada birkaç proje ile engelli sorunun çözüleceğini söylemiyorum. Engellilerin en büyük sorunun temsil edilme sorunu olduğunu düşünüyorum. Yerel yönetimlerde temsil edilmek istiyoruz. Bizleri siyası malzeme olarak kullanılmak istemiyoruz. Bize kim hizmet ederse biz onlardan yana tavır alacağız.

 

VAN’DAKİ KALDIRIMLARDA YÜRÜME ŞANSIMIZ YOK Söylemde engellilere sayı duyduklarını söyleyenler, söylemin eyleme dönüştüğü anda engellileri hatırlamıyorlar. Van’daki kaldırımlar engellilerin rahat yürüyeceği bir şekilde yapılmamış. Çünkü bu kaldırımları yapanlar söylemin eyleme dönüştüğü an engellileri her hangi bir şey sormuyorlar ki. Kardeşim engelli olan sizlersiniz. Nasıl bir şey yaparsak kaldırımlar sizin yürümeniz için daha iyi olur diye bizlere gelen yok ki. Yürüme engelli bir vatandaşın Van’daki kaldırımlarda ilerleyebilme şansı yok.  Tekerlekli sandalye kullanan bir engellinin o kaldırımlara çıkma yok. Engellinin kullanamadığı bir kaldırım çokta anlam ifade etmez. Bir şey yaptığında iş yapmış olmuyorsun.

 

BELEDİYE BAŞKANLARINI DUYARLILIĞINA DAVET EDİYORUZ Van’daki esnaflardan bir kısmı sattığı ürünü kaldırımlarda teşhir ediyor. Bakın onlar bile engelli vatandaş için çok ciddi sorun oluşturuyor. Bunlara müdahale edilmemesi bizim hareket alanımızın daralmasına neden oluyor. Seçimi kazanacak partinin engelli vatandaşların sorunlarının çözümü el atmalı. Biz Engelli Koordinasyon Merkezi kurulmasını istiyoruz.  Bu merkez kentte yaşayan engelli vatandaşların sorunlarının çözümü için yeterli olur. Seçilecek başkanların duyarlı davranmasını istiyoruz.

 

YYÜ’NÜN YAPTIĞINI BELEDİYE YAPAMADI Engelliler için Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yapılanları maalesef belediyemiz yapamadı. Ben Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. YYÜ’de camii dahil olmak üzere eğitim binalarını tamamına asansörle kuruldu.  Bakın camiye bile asansör kurdular. Engelli vatandaşların daha rahat hareket edebilmesi için yapılan bu hizmetler Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Peyami Battal’ın engelliye olan duyarlılığını gösteriyor. Şimdi sormak gerekmez mi? YYÜ’de yapılanlar neden yerel yönetim tarafında yapılmıyor. Bakın yürüme engelli bir vatandaş şu an kullanılan Belediye binasına çıkamıyor. Yüzüncü Yıl Üniversitesinde engelliler için iki adet araç var.

 

ENGELLİLER İÇİN ALINAN ARACI BAŞKALARI KULLANIYOR  Biz Sayın Kaya’dan bir araç istedik. Bir iş adamı o zaman bizim için bir araç aldı. Maalesef bu aracı bizim  dışımızdakiler kullanıyor. Bizim için alınan aracın farklı kişiler ve amaçlar için kullanılması bizi kırmıştır.

 

OTOBÜSLERDE ASANSÖR VAR AMA ÇALIŞMIYOR Bakin engelliye göre dizayn edinilen otobüse bınmek isteyen arkadaşımıza anahtarın firmadan gelmediğini onun için otobüse binemeyeceğini söylüyor. Peki o otobüsteki engelli için kurulan asansör çalışmıyorsa belediye o otobüsün çalışmasına nasıl izin veriyor. 

İş adamlarımızdan biri Beki Kaya döneminde engelliler için bir araç tahsis etti. Ama bu aracı biz engelliler değil bizim dışımızda birileri kullanıyor.

Van’daki engellileri temsilen seçimi kazanacak başkandan tek isteğimiz ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ kurulmasıdır. 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo