MÜZİK KEYFİ-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Belediye yönetimleri engellileri dinlemek zorunda

Belediye yönetimleri engellileri dinlemek zorunda








TUTKU MEDYA    Van Bedensel Engelli Sporcular Derneği Başkanı Hanifi Baykara’ Yürüme engelli olan bir vatandaşın Van’da şu anki kaldırımlara çıkma şansının olmadığını, engelli vatandaşa hizmet eden kim olursa olsun oy tercihlerinin onlardan yana olacağını söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Baykara; YYÜ Rektörü Sayın Peyami Battal’ın engelli vatandaşların daha rahat hareket edebilmesi ve sınırsal kısıtlamalara maruz kalmaması için yaptığı çalışmaların çok önemli örnek olduğunu belirtti.

 

VAN’DA YAKLAŞIK 120 BİN ENGELLİ VAR Van’da yaklaşık 120.000 engelli vatandaş var. Her mahallede engelli vatandaşın olduğunu biliyoruz. Seçimlerde engellilere yönelik çalışmaların olmadığına şahit oluyor. Öyle ufak tefek söylemler ya da meclis üyeliğinde seçilemeyecek yerlerde yer verilmesi engellileri kullanmaktan başka bir şey değildir. Şu ana kadar engellilerin asıl sorunlarını yönelen ve engellinin derdine derman olacak bir yerel yönetim görmedik. Ben hizmete oy veririm.

 

PARTİLER ENGELLİLERİ KULLANAMAYA ÇALIŞIYOR Ak Partinin engellilerle ilgili bir projesinin olduğunu gördüm. Diğer partilerde maalesef bu tür projelerde yok. Tabi ben bir yada birkaç proje ile engelli sorunun çözüleceğini söylemiyorum. Engellilerin en büyük sorunun temsil edilme sorunu olduğunu düşünüyorum. Yerel yönetimlerde temsil edilmek istiyoruz. Bizleri siyası malzeme olarak kullanılmak istemiyoruz. Bize kim hizmet ederse biz onlardan yana tavır alacağız.

 

VAN’DAKİ KALDIRIMLARDA YÜRÜME ŞANSIMIZ YOK Söylemde engellilere sayı duyduklarını söyleyenler, söylemin eyleme dönüştüğü anda engellileri hatırlamıyorlar. Van’daki kaldırımlar engellilerin rahat yürüyeceği bir şekilde yapılmamış. Çünkü bu kaldırımları yapanlar söylemin eyleme dönüştüğü an engellileri her hangi bir şey sormuyorlar ki. Kardeşim engelli olan sizlersiniz. Nasıl bir şey yaparsak kaldırımlar sizin yürümeniz için daha iyi olur diye bizlere gelen yok ki. Yürüme engelli bir vatandaşın Van’daki kaldırımlarda ilerleyebilme şansı yok.  Tekerlekli sandalye kullanan bir engellinin o kaldırımlara çıkma yok. Engellinin kullanamadığı bir kaldırım çokta anlam ifade etmez. Bir şey yaptığında iş yapmış olmuyorsun.

 

BELEDİYE BAŞKANLARINI DUYARLILIĞINA DAVET EDİYORUZ Van’daki esnaflardan bir kısmı sattığı ürünü kaldırımlarda teşhir ediyor. Bakın onlar bile engelli vatandaş için çok ciddi sorun oluşturuyor. Bunlara müdahale edilmemesi bizim hareket alanımızın daralmasına neden oluyor. Seçimi kazanacak partinin engelli vatandaşların sorunlarının çözümü el atmalı. Biz Engelli Koordinasyon Merkezi kurulmasını istiyoruz.  Bu merkez kentte yaşayan engelli vatandaşların sorunlarının çözümü için yeterli olur. Seçilecek başkanların duyarlı davranmasını istiyoruz.

 

YYÜ’NÜN YAPTIĞINI BELEDİYE YAPAMADI Engelliler için Yüzüncü Yıl Üniversitesinde yapılanları maalesef belediyemiz yapamadı. Ben Sayın Rektörümüze teşekkür ediyorum. YYÜ’de camii dahil olmak üzere eğitim binalarını tamamına asansörle kuruldu.  Bakın camiye bile asansör kurdular. Engelli vatandaşların daha rahat hareket edebilmesi için yapılan bu hizmetler Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Peyami Battal’ın engelliye olan duyarlılığını gösteriyor. Şimdi sormak gerekmez mi? YYÜ’de yapılanlar neden yerel yönetim tarafında yapılmıyor. Bakın yürüme engelli bir vatandaş şu an kullanılan Belediye binasına çıkamıyor. Yüzüncü Yıl Üniversitesinde engelliler için iki adet araç var.

 

ENGELLİLER İÇİN ALINAN ARACI BAŞKALARI KULLANIYOR  Biz Sayın Kaya’dan bir araç istedik. Bir iş adamı o zaman bizim için bir araç aldı. Maalesef bu aracı bizim  dışımızdakiler kullanıyor. Bizim için alınan aracın farklı kişiler ve amaçlar için kullanılması bizi kırmıştır.

 

OTOBÜSLERDE ASANSÖR VAR AMA ÇALIŞMIYOR Bakin engelliye göre dizayn edinilen otobüse bınmek isteyen arkadaşımıza anahtarın firmadan gelmediğini onun için otobüse binemeyeceğini söylüyor. Peki o otobüsteki engelli için kurulan asansör çalışmıyorsa belediye o otobüsün çalışmasına nasıl izin veriyor. 

İş adamlarımızdan biri Beki Kaya döneminde engelliler için bir araç tahsis etti. Ama bu aracı biz engelliler değil bizim dışımızda birileri kullanıyor.

Van’daki engellileri temsilen seçimi kazanacak başkandan tek isteğimiz ‘Engelli Koordinasyon Merkezi’ kurulmasıdır. 

 

 

 




Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo