BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » BDP Van'da fişleme çalışması yapıyor

BDP Van'da fişleme çalışması yapıyor
Ak Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan, BDP Van Eş Başkan’ı Figen Yaşar’ın Tutku Radyo’da yaptığı açıklamada ‘Her evde kaç tane oy var biz bunu biliyoruz’ açıklamasının partisel bir çalışma olmadığını, fişleme olduğunu, bu açıklamayı yapan Ak Partili olsaydı Van’da kıyametin kopacağını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Gülşen Orhan PKK’nın büyümesine neden olanların devlet içindeki art niyetli insanlar olduğunu belirtti.

 

DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ NASIL BİR ŞEYKİ BİRİLERİ BİZLERİ İHANETLE SUÇLARKEN KİMİLERİ KABAK TADINDAN BAHSETTİ.

Bir insan her gün aynaya baktığında kendisindeki değişimin farkına varamayacağını duayen gazetecilerden biri bu gün yazmıştı. Ama o aynaya aralıklarla baktığınızda kendinizdeki değişimin farkına varabilirsiniz. 

 

Demokratikleşme paketini değerlendirirken Ak Partinin 2002 den bu yana yaptıklarını göz ardı ederseniz kişinin aynadaki değişimi fark etmeyeceği duruma düşersiniz. Ama Ak Parti iktidara  gelmeden önceki devlet ile şu anki devleti karşılaştırırsanız değişimin ne kadar büyük olduğunu görürsünüz.

 

Siz kör ideolojik yapıya sahip olurda aynı körlükle kısır değerlendirmeler yaparsanız değişmeleri görmezsiniz. Bu güne kadar halkın sivil bir iradeyle yönetilmesi ve hataların önüne geçilmesi yüzlerce değişiklik yapılmıştır.  Sadece OHAL kalksın diyenlerin hayal dahi edemeyecekleri değişiklikler oldu. Kürtçenin inkâr edildiği bir dönemden Kürtçe’nin eğitimi dili olduğu döneme geldik.  Şu an 6 üniversitede Kürt Dili ve Edebiyatı eğitimi veriliyor. Heyecanlı Kürt gençleri bunun farkında olmayabilir. Bundan 10 yıl önce en ufak bir söylemden ötürü çok ağır cezalarla cezalandırılan kişiler bunu görmezden gelerek kabak tadı falan çıktı demelerini anlamak mümkün değildir.

 

Ergenekon davası olmasaydı Türkiye hiçbir şey yapılamazdı. Şu an konuştuğumuz şeylerden hiç birinin yapılma imkânı olmazdı. Bu gerçekliği bilenler, bile bile haksızlık yapıyor.

 

Mısırdaki değişimi eleştirenler kısa sürede bir şeyler yapmaya çalışmaları yanlıştı diyenler, bizi de neden bir anda bütün değişimi bir anda yapmıyorsunuz.

 

Bakın devlet çok zor bir eşiği aştı. Devlet resmen Kürtçe eğitim dili oldu. Bakın CHP düne kadar bize neden hakları kısarak veriyorsunuz demişlerdi şimdi bu paketi dava ediyorlar.

 

CHP ANDIN BİLE KALDIRILMASINA KARŞI ÇIKIYOR?

 

Kürt gençleri geçmiş biraz okumalıdır. Bakın 80 ihtilalinden önce Kürt hareketinin siyaseten bir yerlere geleceği bir dönemdir 1975 yılından sonra Kürt siyasal hareketi önemli mesafeler kat ediyor. O dönemde çok önemli bir değişikliğin olduğunu görüyoruz. Devlet eliyle Kürt siyasi hareketi şiddete yönlendiriliyor. Türkiye’nin bir daha normalleşmemesine, demokratikleşmemesine neden olacak çatışma kültürüne evriliyor.  

 

Devlette görev yapan art niyetle  insanlar  PKK’nın büyümesine zemin hazırladı. Bunların yanlış uygulamaları halkı hayattan bezdirerek, devletin kendisine açılan yolun kapanmasına neden oldu.

 

Bu çatışma kültürü bu güne kadar devam ediyor. Bunun en büyük destekçisi de yine soldur.  . Marjinal sol gruplardır. Bütün bunlar Kürtleri o çatışmanın ortasına atmışlardır. 80 dönemi darbesini gerçekleştirmek için her türlü ittifakı gerçekleştirmişlerdir. Kürtleri siyaseten tutturdukları yoldan çevirerek bu güne kadar süregelen çatışma ortamının oluşmasını sağlamışlardır.  Sesken öncesine çok iyi bakmak gerekir.  

 

Ben bir Kürdüm. Türkiye Cumhuriyetinde siyaset yapıyorum. Gasp edilen bütün hakların geri verilmesi için mücadele ediyorum. Çatışmayı ve kavgayı bitirmek çalışan siyasal anlayışa mensup bir partinin üyesiyim. Bu güne kadar yaşanan ölümlerin bitmesi için çaba sarf ediyorum.  Buna rağmen kendi bölgemde bunu söylemem abesle iştigal gibi bir söylem ortaya çıkıyorsa o onların sorunudur. Ben Kürt sorununun bitmesi için çaba sarf eden bir kardeşinizim.

 

Bakın iz 2009 yılında Faqı Teyran Festivalini düzenledik.  Bahçesaray’da yatana bilinmeyen bir insanı öğretileriyle Yunus Emre’den hiçte aşağı kalmayacak bir kişiliği bir kürdü dünyaya tanıtmak istiyoruz. O güne kadar Bahçesaray’da yaşayan insanların yarısından fazlası bile bundan habersizdi. Biz bunu uluslararası festivali kadar çıkardık. Buna rağmen o cenah bize yapmadığını bırakmadı. Belden aşağı vurdular. Ben BDP üst düzey bir yöneticiye bu yapılanların doğru olmadığını yaptığımız güzel işlere karşı bize yapılanların nedenini sorduğumda bana ‘Bizim alanımıza girmeyin’ diye cevap verdi.

 

BİZİM ALANIMIZA GİRMEYİN DEMEKLE NEYİ KAST ETTİLER?

 

Herhalde Kürt hakları BDP’nin temelinde demek istemiştir. Yanlış anlamadımsa öyle demiştir.

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI Tutkuhaber
SOSYAL AĞLAR

logo