KAPTAN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Başbakan sunduğumu raporda 6 başlık vardı

Başbakan sunduğumu raporda 6 başlık vardı
 

VAN TSO yönetim kurulu başkanı Necdet Takva; Van’da acilen müdahale edilmesi gereken başlıkları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a   6 başlık rapor halinde sündüklerini belirtti.

 

Salih Geçken’in Tutku Radyo’da hazırlayıp sunduğu ‘Farklı Açıdan’ programına konuk olan Takva; ‘Sayın Bakanla yaptığımız görüşmelerde yaşanan depremden sonra tahakkuk eden 3 yıl boyunca gelir ve kurumlar vergisinin telkin edilmesi talebimiz oldu.  Vergileri öteleme palyatif bir çözümdü bu çözüm şu an Vanlı tüccar ve esnaf için sorun oldu. Öteleme ve erteleme değil teklin (silime) talebi için görüşmelerimiz devam ediyor. Maliye Bakanımızdan randevu talebimiz oldu. Randevu verdiklerinde sayın vekillerle birlikte durumu kendilerine izah edeceğiz.

 

Ankara ve İstanbul’da iki irtibat bürosu kuracaklarını belirten Takva, Ankara’da kurulacak büronun oda üyelerini daha çok bürokratik sorunlarını çözmeye yönelik olacağını am İstanbul’daki büronun tamamen ticarete yanı kazanca yönelik olacağını belirtti.

 

Geçken’in sorularını yanıtlayan Takva:

 

VATSO ismini VAN TSO olarak değiştirdik. Odamızın ismini daha bilinir hale getirdik.

 

Şu ana kadar hiç yapılmayanları yaparak VAN TSO’da fark yaratmaya çalışıyoruz. Bu farkı yaratmaya çalışırken hem verdiğimiz sözleri yerine getirmek hem de oda üyelerinin hak ettiği şekilde temsil edilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Özelikle teslimiyette yaşanan zafiyeti ortadan kaldırmak için çok yoğun çalışıyoruz. Başka ben olmak üzere bütün takım arkadaşlarımız yeniden kendimizi tanımlamaya çalışıyoruz.

 

Van artık bölgesinde yönetilen ve yönlendirilen bir kent değil, bölgeyi yönlendiren ve yöneten bölge lideri bir kent konumundadır. Bizde bu yeni rolü içselleştirmemiz ve  buna göre kendimizi tanımlamamız gerekiyor. Temsil ettiğiniz hedef kitlenin de bölge liderliğini üstlenebilmesi için oda faaliyetlerini ciddi bir farkındalıkla değişip dönüşmesi gerektiğini düşündük. Bu ilke sadece kendimizle ilgili bir tanımlama değildir. Van’daki bütün kurumlar kendini bu role göre kendini yapılandırmaları gerekir.

 

Sektör değerlendirme toplantıları yaparak üyeleri odayla buluşturuyoruz. Sektörün sorunlarını bire bir dinleyerek sorunlara hakim olmaya çalışıyoruz.  Şu ana kadar 9 sektörle toplantı yaptık.

 

Mevzuat gereği yönetim kurulumuzun bir kez toplanması gerekirken biz haftada iki defa toplanıyoruz.  Yoğun gündemler var. Biz bir toplantıyı oda dışında kümelenmiş iş ve üretim organizasyonlarında gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar 10 yatın toplantımızı oda dışında yaptık.

 

Oda tarihinde ilk meslek komiteleri aktif bir şekilde faaliyete başladı. Önemli kararlar alınıyor.  Çok önemli bir faaliyet alanı olarak görüşüyoruz. Üye temsilci sistemi oluşturduk.

 

Ankara’da bir irtibat ofisi kuruyoruz. Yerini tuttuk. Teşrifatını aldık. Kalifiye bir elemanları atadıktan sonra faaliyete başlayacağız. Van’daki basın mensubu arkadaşlarla açılışı birlikte yapmayı planlıyoruz.

 

İstanbul’da da bir büro kurma çalışmalarız var.

 

Oda bünyesinde yerel basın merkezi oluşturduk.  Basın mensubu arkadaşlarımız orayı istediği zaman kullanabilecektir.

 

Yatırım destek ofisi oluşturduk.  Avrupa Birliği İş Geliştirme birimiyle beraber çalışıyoruz. Hizmet vermeye başladık.

 

Eko Bülten diye süreli yayın çıkarıyoruz. Kişisel durumlardan öte odanın faaliyetlerini anlatıyoruz. Üyelerimizi faaliyetler konusunda bilgilendiriyoruz. Eğer bütçemiz ceva verirse üç ayda bir,  bir dergiyle de bunu desteklemeye çalışıyoruz.  Oldukça başarılı olduğunu düşündüğüm bir web sitesi tasarımımız oldu. Bütün üyelerimiz günü birlik bu siteden faaliyetleri takip edebilirler.

 

Kentin kanaat önderleriyle oluşturduğumuz ‘Özgür Düşünce Divan’ı adıyla organize ettiğimiz bir çalışmamız var. Çok farklı düşüncelere  sahip kişilerle bir araya geliyoruz. Bu güne kadar altı toplantı gerçekleştirdik. Bu toplantıda ekonomi dışında da her şey konuşuluyoruz. O dostlarımıza ve büyüklerimizi çok teşekkür ediyorum.

 

Akil Tacirler Kurulu oluşturduk. Emek harcayan üreten ama bir şekilde odayla ilişkili olmamış kentin başarıl tüccarlarıyla oluşturduğumu oluşturacağımız bir kurul olacaktır. Bunun yazışmalarını yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde toplanmayı planlıyoruz.

 

Meclis Danışma Kurulumuz var. Yönetim Kurulu Danışma meclisimiz var.

 

Seçimden önce 35 kişi ile bu kenti yönetemeyeceğimizi söylemiştik. Daralan bir temsiliyet içindeyiz. Bunu aşmaya çalışıyoruz.  200’e yakın aktif sanayici ve tüccarla odayı üyesiyle odayı yöneterek bir yönetişim gerçekleştirmeyi planlıyoruz.  Bunun içinde gerçekten çok samimi ve özverili çalışan bir ekibimiz var.

 

Oda kadrosunu tamamladık.  Odaya gelen insanlar bizimle gülmeye başladı.

 

Sayın Başbakan geldiğinde altı başlıkta toplanan yerel kalkınmaya ilişkin önerilerimizi ve acil müdahale edilmesi gereken alanlara ilişkin bir rapor sunduk.  Yazılı soru verdik. Kısa bir süre olsa da Başbakanla ayakta görüşme fırsatımız oldu. Özellikle depremden sonra oluşan yerel krizin aşılması konusunda tedbirler ve kendi çözüm önerilerimizi de arz etme fırsatı bulduk.

 

Sayın Kalkınma bakanımız kendisinin bize verdiği randevu ile  kendisiyle  yaklaşık bir saat kırk dakika görüştük. Bakanımızla kentsel ve bölgesel kalkınmaya ilişkin faydalı bir görüşme yaptık.

 

Gümrük Ticaret Bakanı Hayati Yazıcıoğlu başkanlık ettiği toplantıda ben perakende sektörü yasa tasarısı konusunda söz aldım. Bölgenin özelliklerini de göz önünde bulundurarak ciddi karşılık bulan bir sunum gerçekleştirdim. 

 

Sayın Beşir Atalay’la demokratikleşme paketini görüştük.

 

Kentin tanıtımına katkı sunacak fuarlara etkin katılımlarımız oluyor.

 

Acil müdahale alanı olarak belirlediğimiz kadın girişimcilik alanında 45 kadınla belki de ilk bir toplantı düzenledik.

 

Van Ekonomi Konseyi dönem başkanlığını yürütüyoruz. Kürt sorunu çözümü konusunda rapor hazırladık. Bu raporu Meclis çözüm komisyonuna ilettik. Ayrıca kişisel olarak ta bizleri dinleme fırsatı yarattılar. Bu arada Van Milletvekili Fatih Beye teşekkür etmek istiyorum.

 

Van’daki ahırlar konusunda ilk kez bilimsel çalışma başlattık. ‘dedi.

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo