MÜZİK KEYFİ-
d

[2019-08-21 17:57:24] Kuğu -

Selam Salih  Mavi Türkü'yü  sana ve Tutku Radyo dinleyicilerine armağan ediyorum

/

[2019-08-21 11:10:25] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:10:31] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:09:56] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ, DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:08:51] TUTKU RADYO YÖNETİMİ -

YAKAMOZ DÖRT DUVAR PROGRAMINDA SİZLERLE OLACAK

/

[2019-08-21 11:04:49] Cihat karabulut -

Ben cihat katabulut Van'dan f tipi cezaevinde yatan yüreği güzel kardeşim Ferhat tekere Gökan bagirdan oy gülüm sarkisini armağan ediyorum rahim sabır versin

/

[2019-08-21 11:05:28] Rabia tanir -

İyi yayınlar Tutku Radyo ailesi ben Rabia tanir e7 kogusunda olan abim imdat tanire kucak dolu sevgi selamlarımı yolluyorum seni cok özledik inşallah en kısa zamanda aramızda olursun Allah yar ve yardımcımız olsun iyi yayınlar

/

[2019-08-21 11:06:22] Ümit gündelik -

Merhabalar iyi yayınlar diliyorum ben 8 ağustosta tahliye oldum Muş’tan Muşlu reis burdan d 5 ye bulunan bütün abilerim kardeşlerime selalmlarımı sunarım hepinizi özledim gelmeye hiç niyetim yok ama sizleri beklerim isteyeceğim parça pinhani kefen giydim bütün d 5 e gelsin çalarsanız sevinirim

/

[2019-08-21 11:06:35] Hamza küçüktepe -

Ilk önce hepinizin bayramını kutluyorum nice bayramlar görmenize ben mert küçüktepe nin kardeşi Hamza küçüktepe van açıkta bulunan abim mert küçüktepe van t tipi a4 2 kavusunda emre yücekuş abime sıradaki şarkıları armağan ediyorum.Allah kurtarsın.

/

[2019-08-21 11:06:56] Botan bayer -

Selamun aleykum  van t tipi ceza evinde a8 -1 koğüşun da abim erol bayer canım yigenim mazlum bayer deyerli abim muhubullah özdemir necip güneş cahit kılıç dundar şen ve diyer tum koğüş arkadaşlarına selsm ve saygılarımı iletiyorum hepsinin kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum deyerli erol abim her kesin size çok selamları var hepinizin bayramını kutluyorlar allaha emanet ol

/


Anasayfa » Konuklar » Anadolu insanı yönetime gelince ülke büyüdü

Anadolu insanı yönetime gelince ülke büyüdü
TUTKUHABER ÖZEL    Zaman Gazetesi Bölgeme Müdür Yusuf Sinan, yaşanan sürecin halkın istediği doğrultudaki  hedefe ulaşması için herkesin üstüne düşen desteği vermesi gerektiğini belirtti.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu 'Farklı Açıdan' programına konuk olan Yusuf Sinan: ‘Anadolu insanı ülkeye hâkim olunca teknolojik gelişmelerde ilerleme oldu. Bu güne kadar yapılmayanlar yeni yeni yapılmaya başlandı. Onlarca petrol kuyusu açıldıysa bu Anadolu insanının yönetimde olmasındandır.’ Dedi.

 

Van’da en çok satan gazete Zaman mı dır?

Zaman Gazetesi Türkiye’de olduğu gibi Van’da da en çok satan gazetedir. Türkiye’de ki traıjım 1 milyon 1 00 bin civarında seyrederken, Van’da ki satışımız  6 000 civarındadır.  

Zaman Gazetesi, dönem dönem Van’da satılan bütün gazetelerin toplamından daha fazla satıyor.

 

Zaman Gazetesi ile Türkiye’de ne değişti?

Türkiye medyadan çok çekti. Kendisine hizmet eden bir başbakanı bizden başka asan bir ülke yoktur. Türkiye’nin kalkınmasında önemli katkıları olan bir başbakanın idam edilme sürecinin taşları örülürken basın çok kötü sınav verdi. Bu günün amiral gemisi diye tanımlanan gazete ve o dönemde yayımlanan bir kısım gazete idama davetiye çıkaran yayınlar yaptı. 

Menderes’in asılmasının en önemli nedeni inançlı olmasında kaynaklanıyor. Ezan bu ülkede 18 yıl Türkçe okundu. Menderes ezanı aslına çevirince hedef haline geldi. O dönemde haber yapan gazeteler Menderesin idam edilmezine zemin hazırladılar. Yaptıkları haberlerle kararın bu yönde çıkmasına neden oldular.

 

Bir kısım medya istemediği kişileri yıpratmaya mı çalıştı?

Menderes’ten sonrakı dönemlerde de aynı mantıkla haber yapmaya alışkın medyanın bir kısmı Turgut Özal’ı, Abdullah Gül’ü, Recep Tayyip Erdoğan’ı haz etmedi.

 Özal Cumhurbaşkanı olduğunda bir gazete ‘Hacı Turgut Özal’ cumhurbaşkanı oldu diye manşet atmıştı. Onlar inançlı insanların bir yere gelmesini hiçbir zaman istemediler.

Başı örtülü olan bir başbakan ya da cumhurbaşkanı istemediler. Sıkıntı çıkardılar.

Tayyip Bey başbakan olduğunda olumsuz yayın yapan medya Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde de aynı yöntemi kullanmaktan beri durmadılar.

 

Cumhurbaşkanı Van’a geldiğinde halkla namaz kılmıştı. Halkla bir araya gelmişti. Halkta dindar bir yöneticiyi istemesine rağmen onlar ısrarla aleyhte yayın yaptılar.

 

Her şeye rağmen Zaman iyi satıyor

Zaman Gazetesi bir kesime rağmen bir milyon yüz bin satıyor. Bize engel olmak için çok şey yaptılar. Halkamızın desteğiyle bu günlere geldik.

 

Tirajınızla ilgili dedikodular var

Doğru. Tirajımızla ilgili zaman zaman dedikodular yapıldı. Farklı söylemlerde bulunanlar oldu. Zaman gazetesinin bir aylık fiyatı 22  tl geliyor. Bunu 1 milyon 100 binle çarptığınızda korkunç bir rakam ortaya çıkıyor. Bunu ne bir holding karşılar nede bir şirket satılar.

 

Gazetenizi Hürriyet grubu dağıtıyor.

Zaman zaman tirajımız alay konusu edildi. Farklı şeyler söylendi. Bu gazeteleri bizler dağıtmıyoruz ki,  gazetemizi Hürriyet gurubu dağıtıyor. Dağıtılan gazeteyi ve geri iadeyi onlar daha iyi biliyor.  Bir dönem farklı söylemlerde bulunsalar da, kabul etmek zorunda kaldılar.

 

Abone sistemiyle çalışıyorsunuz.

Abone sistemini  Türkiye’de ilk Türkiye gazetesi başlattı. ABD’de uygulanan bu sistemi örnek almışlardı. Tabi dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde bu sistem kullanılıyor. Bizde aynı sistemi Türkiye’ye entegre etmeye çalıştık. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum.  Hürriyet bunu yapmaya çalıştı ama yapamadı. Sabah Gazetesi tam olarak oturtamadı.

 

BİR GÜNDE 70 MİLYON GAZETE SATILIYOR

Japonya’da bir günde 70 milyon gazete satılırken, Türkiye’de 5 milyon gazete satılıyor. 5 milyon gazetenin 1 milyon 100 binini biz satıyoruz.  Tabi bizim hedefimizde 5 milyon var. Gazetemiz 30 bin satarken hedefimiz 1 milyon dendiğinde bu sayı bize çok afaki gelmişti ama 1 milyonu geçtik. Şimdiki hedefimiz 5 milyondur.

 

Van’ın en büyük sıkıntısı gazetelerin Van’a geç gelmesidir. Bun rağmen dağıtımı kısa sürede yapmak için çok organize çalışıyoruz.

 

Gazete masrafını çıkarmıyor. Bir gazetenin masrafı yaklaşık 2 dolara mal oluyor. Biz yaklaşık 50 centte satıyoruz. Geri kalan kısmı reklamlarla karşılamaya çalışıyoruz.

 

Reklam pastası nasıl?

Reklamın yaklaşık %60 nı Hürriyet grubu alırken % 40 lık dilim ise diğer gazetelere dağılıyor. Zaman gazetesinin açıldığı ilk dönemde bize reklam veremeyenler oldu. Hedef gösterildiğimiz için bir kesim cesaret edemedi.

Bölgeye gelen firma sahipleri gittikleri yerde gazetemizi görünce reklam vermek zorunda kaldılar.

 

Her reklamı yapmıyorsunuz?

Reklamda seçici davranıyoruz. Sorumluluk duygusuyla yayın yapmaya çalıştığımız gibi reklamlarımızı da aynı duyarlılıkla alıyoruz. Okurumuzu hassasiyetine ve değerlerine dikkat ettiğimiz gibi öyle her firmanın reklamını da yapmıyoruz. Merdiven altı bir firma ne kadar para verirse versin reklamlarını yapmıyoruz.  Toplumumuzun değerleriyle örtüşmeyen reklamları da almıyoruz.

 

FETHULLAH HOCANIN  KÜRT SORUNU ÇÖZÜMÜNE KATKISI

 

Kürt sorunun çözümünde Fethullah Gülen’in Hudeybiye Antlaşması örneğini vermesi Başbakan’ın elini güçlendirdi mi?

Türkiye’nin en büyük sorununu konuşuyoruz. Bu güne kadar yaklaşık 50 bin insanımızı kaybettik. Canlarımızla birlikte milyon dolarlarımızı toprağa gömdük.

 

Öcalan’ın silahların bırakılmasıyla ilgili çağırısı var. Toplumumuz yaşanan kavganın bitmesini ölümlerin durmasını, dökülen gözyaşlarının son bulmasını istiyor.

 

 Geçmişte yaşanan bütün olumsuzlukları biliyoruz. Milleti birbirine düşman etmek isteyen bu yapı halkları birbirine düşürmek için iyi çalıştı. Faili meçhul cinayetler ve haksızlıklar oldu. Birçoğunu biliyoruz. Köyler yakıldı. Suçu olmayan insanlar katledildi. Bu sorunları iliklerimize kadar yaşadık.

 

Büyüklerimiz şu an uyguladıkları yöntemle bu işin bitmesi için çaba sarf ediyor. Hoca Efendide sulhun iyi olacağını belirtiyor. İnsanların canı yanıyor. Kan akıyor. Gözlerdeki yaşlar durmuyor. Bu acının bitmesi gerekir. Bu sorun ülkenin gelişmesine de engel oluyor. Hoca Efendi bu sıkıntının bitmesi ve sulhun olması için devamlı çağrıda bulunuyor. 

 

Van’da üç çocuğu dağa gidip ikisinin cenazesinin döndüğün alileler tanıyorum. Anne bir evladının sızısıyla bekliyor. O anneyi düşünün. Böyle bir abiyi, akrabayı, kardeşi düşünün.

 

Geçmişte çok ciddi yanlışlar oldu. Bu işten çıkarı olanlar bu işi engellediler. Bir süreç başladı. Halkın bu sürece destek olması gerekir. Türkiye’de barışa ilk kez bu kadar yaklaşıldı.  Her şeye rağmen sonucu gitmemiz lazım. Barış olmazsa bizim muvaffak olmamız mümkün değil.  Çok umutlu olduğumuz bu süreci sonuna kadar destekliyoruz. Halkımızda bu süreci desteklemeli.

 

Gazetenizin yaşanan sürece destek vermesi oldukça önemli

Biz bir şahsin, başbakanın, bir şirketin ya da holdingin gazetesi değiliz. Bizim bir şeyi kaybetme gibi bir endişemiz olmadığı  gibi kimsenin tarafında da değiliz. Biz haktan yanayız. Doğrudan yanayız. Yaşanan bu süreci doğru bulduğumuz için destek sunuyoruz.

 

Zaman Gazetesinin 7 bölgede en çok satan gazete olmasının nedeni doğrulardan taviz vermeden yayın yapmasıdır.  Tarafsız habercilik yapmamızın sonucu olduğunu düşünüyorum.

 

Cemaat Gazetesi olduğunuz söyleniyor?

ABD en çok satan gazetelerinden biride cemaat gazetesidir. Eğer gazeteniz devamlı cemaatin haberlerini yapıyorsa sorun olur. Ayrıca tutmaz. Siz habercilik yapıyorsanız gazetenin kimin olduğu önemli mi? 

Todays Zaman Türkiye’yi ve Türkiye’de yaşananları dünyaya İngilizce aktarıyor. Sayın Cumhurbaşkanı Todays Zaman’ın geldiği nokta açısından Zaman Gazetesini aşmaya başladığını söylemişti. 

 

CEMAATİN 150 ÜLKEDE OKULU VAR

Bu cemaatin 150 ülkede okulları var. Bu okullarda yetişen çocuklar kendi ülkelerinde yönetici olduklarında ilk diyalog kuracakları ülke Türkiye olacaktır. Afrika’da dünya kadar çocuk yetiştirdik. Orada bulanan insanlar bir yerlere geldiğinde Fethullah Hoca ile mi ticari sözleşme yapacak? Yapılanlara doğru bakmak gerekir. Biz ülkemize hizmet etmekten başka bir şey yapmıyoruz. Yaşananlara böyle bakmak gerekir.

 

Anadolu halkı ülkeye hakım mı oldu?

Türkiye’de teknolojik anlamda gelişmelere baktığınızda bu güne kadar neden olmadı diye düşünüyorsunuz? Yabancı destekli kolejlerde yetişenler yönetime geldikten sonra bu gelişmelere müsaade etmediler. Belli bir noktadan sonra ülkenin bağımlılığı konusunda tavır aldılar.  Son dönemde yaşananlara baktığınızda birçok alanda Türkiye kendini yenilemeye başladı. Bu güne kadar satın aldığımız birçok ürünü satmaya başladık. Bunları görmek gerekir.  Anadoluluk basında da güçlenmeye başladı. Bu güne kadar gizlenen gerçekleri görmeye başladık.

 

DÜNYA MEDYASI YAHUDİLERİN ELİNDE

Dünya medyasının büyük bir kısmına Yahudiler hakım. Servis ettikleri haberleri onlar belirliyor. İstemedikleri haberleri görmemiz mümkün olmuyordu. Bakın Filistin’de çocuk tankların altında ezilirken bir şey gösterilmiyordu ama o çocuğun attığı taşı abartarak dünyaya servis ediyorlardı.  Türkiye’de aynı mantıkla yapan gazetelerde vardı. Bizleri bu haberlerle yönlendirmeye çalışıyorlardı. Tabi şartlar eşit oldu gibi.  

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo