MÜZİK KEYFİ-
d

[2019-05-21 16:28:56] Ferdin salmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam cidem nasilsin iyyi misin ben iranli ferdin selmani burda D1 C5 c8 E9 E10 A9odalarina ve butun arkadaslrima ve kader mahkumlarina selamlarim var kendine cok iyyi bak allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:29:07] Murat YAVAŞ -

İyi yayınlar Çiğdem hanım . T tipi cezaevinde bulunan Can kardesim TARIK DEMİR e cok selam eder hasret ve Özlemle Cani gönülden kucaklarım . Tez zamanda kardesim tarığı ve tüm kader mahkumlarını ailelerine ve özgürlüklerine kavuşturması dileği ile Herzaman dualarımdasın olduğunu bilesin Can KARDEŞ ..

/

[2019-05-21 16:29:19] Ferdin selmani -

Selamun aleykum cok degerli ablam nasilsin iyyi misin ben iranda ferdin selmani burda butun kadar mahkumlarina ve D1odac5oda E9 E10 c5oda A9 odabutun arkadaslarima selamlarim ilet senden cok tesekur ediyurom allaha emanet ol

/

[2019-05-21 16:30:07] Mihriban Coşkun -

Merhaba ben Mihriban Coşkun Van M tipi kapalı cezaevinde bulunan Canakkaleden kardeşim Doğan Coşkun a beni dinliyorsan ablacim seni çok özledik.Bir an önce canakkale ye gelmeni dört gözle bekliyoruz arkadaşların herkes seni soruyor cok kiymetli sen bizim için kendine dikkat et ablacim Allaha emanet ol.

/

[2019-05-21 16:31:01] Özgür adiyan -

İyi yayınlar abla ben özgür sizin aracılığınızla m tipi d7 koğuşunda olan abim Erhan dayan için tüm parçalar armağan olsun allah yar ve yardımcın olsun en kısa zamanda aramızda olma dileğiyle allaha emanet ol can abim gözün arkada kalmasın sen iyi ol bizim için yeter

/

[2019-05-21 16:31:16] ergin alkan -

Pirilere niyaz ederiz şarkısını çalırsanız sevinirim iyi çalışmalar

/

[2019-05-21 16:31:26] enes karatas -

Merhaba çiğdem abla hapisteki amca oğlum kadir için tu evin şarkısını calrsaniz sevinirim burdan ramazan iniz kutlu olsun

/

[2019-05-21 16:31:52] özkan güven -

ben özkan güven van m tipi b 5 koguşundaki arkadaslarima selam olsun başta haci turgut felemez ferat hikmet özal ridvan murat yüzbaşı ve amcam saki amcaogullarim zafer menaf yunus siradaki en guzel sarkilar butun kogusa armagan ediyorum .elbet birgun günes sizin icin de dogacak. saygilar

/

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/


Anasayfa » Konuklar » Anadolu insanı yönetime gelince ülke büyüdü

Anadolu insanı yönetime gelince ülke büyüdü
TUTKUHABER ÖZEL    Zaman Gazetesi Bölgeme Müdür Yusuf Sinan, yaşanan sürecin halkın istediği doğrultudaki  hedefe ulaşması için herkesin üstüne düşen desteği vermesi gerektiğini belirtti.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu 'Farklı Açıdan' programına konuk olan Yusuf Sinan: ‘Anadolu insanı ülkeye hâkim olunca teknolojik gelişmelerde ilerleme oldu. Bu güne kadar yapılmayanlar yeni yeni yapılmaya başlandı. Onlarca petrol kuyusu açıldıysa bu Anadolu insanının yönetimde olmasındandır.’ Dedi.

 

Van’da en çok satan gazete Zaman mı dır?

Zaman Gazetesi Türkiye’de olduğu gibi Van’da da en çok satan gazetedir. Türkiye’de ki traıjım 1 milyon 1 00 bin civarında seyrederken, Van’da ki satışımız  6 000 civarındadır.  

Zaman Gazetesi, dönem dönem Van’da satılan bütün gazetelerin toplamından daha fazla satıyor.

 

Zaman Gazetesi ile Türkiye’de ne değişti?

Türkiye medyadan çok çekti. Kendisine hizmet eden bir başbakanı bizden başka asan bir ülke yoktur. Türkiye’nin kalkınmasında önemli katkıları olan bir başbakanın idam edilme sürecinin taşları örülürken basın çok kötü sınav verdi. Bu günün amiral gemisi diye tanımlanan gazete ve o dönemde yayımlanan bir kısım gazete idama davetiye çıkaran yayınlar yaptı. 

Menderes’in asılmasının en önemli nedeni inançlı olmasında kaynaklanıyor. Ezan bu ülkede 18 yıl Türkçe okundu. Menderes ezanı aslına çevirince hedef haline geldi. O dönemde haber yapan gazeteler Menderesin idam edilmezine zemin hazırladılar. Yaptıkları haberlerle kararın bu yönde çıkmasına neden oldular.

 

Bir kısım medya istemediği kişileri yıpratmaya mı çalıştı?

Menderes’ten sonrakı dönemlerde de aynı mantıkla haber yapmaya alışkın medyanın bir kısmı Turgut Özal’ı, Abdullah Gül’ü, Recep Tayyip Erdoğan’ı haz etmedi.

 Özal Cumhurbaşkanı olduğunda bir gazete ‘Hacı Turgut Özal’ cumhurbaşkanı oldu diye manşet atmıştı. Onlar inançlı insanların bir yere gelmesini hiçbir zaman istemediler.

Başı örtülü olan bir başbakan ya da cumhurbaşkanı istemediler. Sıkıntı çıkardılar.

Tayyip Bey başbakan olduğunda olumsuz yayın yapan medya Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanı olduğu dönemde de aynı yöntemi kullanmaktan beri durmadılar.

 

Cumhurbaşkanı Van’a geldiğinde halkla namaz kılmıştı. Halkla bir araya gelmişti. Halkta dindar bir yöneticiyi istemesine rağmen onlar ısrarla aleyhte yayın yaptılar.

 

Her şeye rağmen Zaman iyi satıyor

Zaman Gazetesi bir kesime rağmen bir milyon yüz bin satıyor. Bize engel olmak için çok şey yaptılar. Halkamızın desteğiyle bu günlere geldik.

 

Tirajınızla ilgili dedikodular var

Doğru. Tirajımızla ilgili zaman zaman dedikodular yapıldı. Farklı söylemlerde bulunanlar oldu. Zaman gazetesinin bir aylık fiyatı 22  tl geliyor. Bunu 1 milyon 100 binle çarptığınızda korkunç bir rakam ortaya çıkıyor. Bunu ne bir holding karşılar nede bir şirket satılar.

 

Gazetenizi Hürriyet grubu dağıtıyor.

Zaman zaman tirajımız alay konusu edildi. Farklı şeyler söylendi. Bu gazeteleri bizler dağıtmıyoruz ki,  gazetemizi Hürriyet gurubu dağıtıyor. Dağıtılan gazeteyi ve geri iadeyi onlar daha iyi biliyor.  Bir dönem farklı söylemlerde bulunsalar da, kabul etmek zorunda kaldılar.

 

Abone sistemiyle çalışıyorsunuz.

Abone sistemini  Türkiye’de ilk Türkiye gazetesi başlattı. ABD’de uygulanan bu sistemi örnek almışlardı. Tabi dünyanın gelişmiş birçok ülkesinde bu sistem kullanılıyor. Bizde aynı sistemi Türkiye’ye entegre etmeye çalıştık. Başarılı olduğumuzu düşünüyorum.  Hürriyet bunu yapmaya çalıştı ama yapamadı. Sabah Gazetesi tam olarak oturtamadı.

 

BİR GÜNDE 70 MİLYON GAZETE SATILIYOR

Japonya’da bir günde 70 milyon gazete satılırken, Türkiye’de 5 milyon gazete satılıyor. 5 milyon gazetenin 1 milyon 100 binini biz satıyoruz.  Tabi bizim hedefimizde 5 milyon var. Gazetemiz 30 bin satarken hedefimiz 1 milyon dendiğinde bu sayı bize çok afaki gelmişti ama 1 milyonu geçtik. Şimdiki hedefimiz 5 milyondur.

 

Van’ın en büyük sıkıntısı gazetelerin Van’a geç gelmesidir. Bun rağmen dağıtımı kısa sürede yapmak için çok organize çalışıyoruz.

 

Gazete masrafını çıkarmıyor. Bir gazetenin masrafı yaklaşık 2 dolara mal oluyor. Biz yaklaşık 50 centte satıyoruz. Geri kalan kısmı reklamlarla karşılamaya çalışıyoruz.

 

Reklam pastası nasıl?

Reklamın yaklaşık %60 nı Hürriyet grubu alırken % 40 lık dilim ise diğer gazetelere dağılıyor. Zaman gazetesinin açıldığı ilk dönemde bize reklam veremeyenler oldu. Hedef gösterildiğimiz için bir kesim cesaret edemedi.

Bölgeye gelen firma sahipleri gittikleri yerde gazetemizi görünce reklam vermek zorunda kaldılar.

 

Her reklamı yapmıyorsunuz?

Reklamda seçici davranıyoruz. Sorumluluk duygusuyla yayın yapmaya çalıştığımız gibi reklamlarımızı da aynı duyarlılıkla alıyoruz. Okurumuzu hassasiyetine ve değerlerine dikkat ettiğimiz gibi öyle her firmanın reklamını da yapmıyoruz. Merdiven altı bir firma ne kadar para verirse versin reklamlarını yapmıyoruz.  Toplumumuzun değerleriyle örtüşmeyen reklamları da almıyoruz.

 

FETHULLAH HOCANIN  KÜRT SORUNU ÇÖZÜMÜNE KATKISI

 

Kürt sorunun çözümünde Fethullah Gülen’in Hudeybiye Antlaşması örneğini vermesi Başbakan’ın elini güçlendirdi mi?

Türkiye’nin en büyük sorununu konuşuyoruz. Bu güne kadar yaklaşık 50 bin insanımızı kaybettik. Canlarımızla birlikte milyon dolarlarımızı toprağa gömdük.

 

Öcalan’ın silahların bırakılmasıyla ilgili çağırısı var. Toplumumuz yaşanan kavganın bitmesini ölümlerin durmasını, dökülen gözyaşlarının son bulmasını istiyor.

 

 Geçmişte yaşanan bütün olumsuzlukları biliyoruz. Milleti birbirine düşman etmek isteyen bu yapı halkları birbirine düşürmek için iyi çalıştı. Faili meçhul cinayetler ve haksızlıklar oldu. Birçoğunu biliyoruz. Köyler yakıldı. Suçu olmayan insanlar katledildi. Bu sorunları iliklerimize kadar yaşadık.

 

Büyüklerimiz şu an uyguladıkları yöntemle bu işin bitmesi için çaba sarf ediyor. Hoca Efendide sulhun iyi olacağını belirtiyor. İnsanların canı yanıyor. Kan akıyor. Gözlerdeki yaşlar durmuyor. Bu acının bitmesi gerekir. Bu sorun ülkenin gelişmesine de engel oluyor. Hoca Efendi bu sıkıntının bitmesi ve sulhun olması için devamlı çağrıda bulunuyor. 

 

Van’da üç çocuğu dağa gidip ikisinin cenazesinin döndüğün alileler tanıyorum. Anne bir evladının sızısıyla bekliyor. O anneyi düşünün. Böyle bir abiyi, akrabayı, kardeşi düşünün.

 

Geçmişte çok ciddi yanlışlar oldu. Bu işten çıkarı olanlar bu işi engellediler. Bir süreç başladı. Halkın bu sürece destek olması gerekir. Türkiye’de barışa ilk kez bu kadar yaklaşıldı.  Her şeye rağmen sonucu gitmemiz lazım. Barış olmazsa bizim muvaffak olmamız mümkün değil.  Çok umutlu olduğumuz bu süreci sonuna kadar destekliyoruz. Halkımızda bu süreci desteklemeli.

 

Gazetenizin yaşanan sürece destek vermesi oldukça önemli

Biz bir şahsin, başbakanın, bir şirketin ya da holdingin gazetesi değiliz. Bizim bir şeyi kaybetme gibi bir endişemiz olmadığı  gibi kimsenin tarafında da değiliz. Biz haktan yanayız. Doğrudan yanayız. Yaşanan bu süreci doğru bulduğumuz için destek sunuyoruz.

 

Zaman Gazetesinin 7 bölgede en çok satan gazete olmasının nedeni doğrulardan taviz vermeden yayın yapmasıdır.  Tarafsız habercilik yapmamızın sonucu olduğunu düşünüyorum.

 

Cemaat Gazetesi olduğunuz söyleniyor?

ABD en çok satan gazetelerinden biride cemaat gazetesidir. Eğer gazeteniz devamlı cemaatin haberlerini yapıyorsa sorun olur. Ayrıca tutmaz. Siz habercilik yapıyorsanız gazetenin kimin olduğu önemli mi? 

Todays Zaman Türkiye’yi ve Türkiye’de yaşananları dünyaya İngilizce aktarıyor. Sayın Cumhurbaşkanı Todays Zaman’ın geldiği nokta açısından Zaman Gazetesini aşmaya başladığını söylemişti. 

 

CEMAATİN 150 ÜLKEDE OKULU VAR

Bu cemaatin 150 ülkede okulları var. Bu okullarda yetişen çocuklar kendi ülkelerinde yönetici olduklarında ilk diyalog kuracakları ülke Türkiye olacaktır. Afrika’da dünya kadar çocuk yetiştirdik. Orada bulanan insanlar bir yerlere geldiğinde Fethullah Hoca ile mi ticari sözleşme yapacak? Yapılanlara doğru bakmak gerekir. Biz ülkemize hizmet etmekten başka bir şey yapmıyoruz. Yaşananlara böyle bakmak gerekir.

 

Anadolu halkı ülkeye hakım mı oldu?

Türkiye’de teknolojik anlamda gelişmelere baktığınızda bu güne kadar neden olmadı diye düşünüyorsunuz? Yabancı destekli kolejlerde yetişenler yönetime geldikten sonra bu gelişmelere müsaade etmediler. Belli bir noktadan sonra ülkenin bağımlılığı konusunda tavır aldılar.  Son dönemde yaşananlara baktığınızda birçok alanda Türkiye kendini yenilemeye başladı. Bu güne kadar satın aldığımız birçok ürünü satmaya başladık. Bunları görmek gerekir.  Anadoluluk basında da güçlenmeye başladı. Bu güne kadar gizlenen gerçekleri görmeye başladık.

 

DÜNYA MEDYASI YAHUDİLERİN ELİNDE

Dünya medyasının büyük bir kısmına Yahudiler hakım. Servis ettikleri haberleri onlar belirliyor. İstemedikleri haberleri görmemiz mümkün olmuyordu. Bakın Filistin’de çocuk tankların altında ezilirken bir şey gösterilmiyordu ama o çocuğun attığı taşı abartarak dünyaya servis ediyorlardı.  Türkiye’de aynı mantıkla yapan gazetelerde vardı. Bizleri bu haberlerle yönlendirmeye çalışıyorlardı. Tabi şartlar eşit oldu gibi.  

 

 

 

 

 

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo