KAPTAN-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Ana dilde eğitimi devrim niteliğindedir

Ana dilde eğitimi devrim niteliğindedir
Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan gazeteci Adil Harmancı, açıklanan demokratikleşme paketinde bazı yeniliklerin olduğunu söyledi.

 

Harmancı paketi değerlendirirken, kişisel görüşlerden ziyade ortak gerçekçi görüşleri yansıtmaya çalıştığın ‘Bu  pakette hiç bir şey yoktur’ deminin gerçekçi olmadığını belirtti. Bu paketle sorunların çözüleceğine inanmanın da gerçekle bağdaşmayacağını söyledi. 

 

Harmancı ‘ Andımınız kaldırılmasını ve Özel okullarda da olsa ana dilde eğitimi önemsiyorum. Özel okullarda eğitime izin verilmesi irdelenmesi gerekir. Diğer başlıklarıda göz önünde bulundurursak hiçbir şeyin olmadığını söylemek pek doğru değil. Bu güne kadar mücadele ettiğiniz  isyan ettiğiniz bazı istemlerin gerçekleşmesine karşı bu tavrı sergilerseniz kendinizle ters düşersiniz. Bunu toparlamak zordur. Çelişki var. Bakın bu paket devrim değildir. Eksiklik çok fazladır.

 

Kürt sorununun tanımlanması çok önemlidir. Kürt sorunu sadece Türkiye sınırları dahilinde olan bir sorun değildir. Suriye ya da Irak’ta yaşanan en küçük bir sorun Türkiye’ye yansımaları oluyor. Bu sorunu hükümet yada BDP ile sınırlarsanız birilerini başarılı yada diğerlerini başarısız olarak değerlendirirsiniz.

 

Ben Ak Partinin Türkiye’de yaptıklarının kendi iradeleri dışında gerçekleştiğini düşünüyorum. Ortada doğu daki gelişmeler AK Partiyi bunu yapmaya zorladı. Bu dönem olmasaydı . 

 

Uzun süredir başlatılan sürecin önceside var. Herkes bu sürece herkes durduğu yere göre değerlendiriyor. Şüpheli bulanlar var. Yetersiz bulanlar var. Hiçbir anlam ifade etmediğini ifade edenler var. Zamana yayılmasını  söyleyenler var.

 

Bizde bu değerlendirmeleri toptanlayarak değerlendirilyoruz. Kendi görüşünü dile getirenlerin paralelinde dile  getirmektense farklı düşünceleride harmanlayarak genel değerlendirmeye çalışıyoruz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo