BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Ana dilde eğitimi devrim niteliğindedir

Ana dilde eğitimi devrim niteliğindedir
Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu programa konuk olan gazeteci Adil Harmancı, açıklanan demokratikleşme paketinde bazı yeniliklerin olduğunu söyledi.

 

Harmancı paketi değerlendirirken, kişisel görüşlerden ziyade ortak gerçekçi görüşleri yansıtmaya çalıştığın ‘Bu  pakette hiç bir şey yoktur’ deminin gerçekçi olmadığını belirtti. Bu paketle sorunların çözüleceğine inanmanın da gerçekle bağdaşmayacağını söyledi. 

 

Harmancı ‘ Andımınız kaldırılmasını ve Özel okullarda da olsa ana dilde eğitimi önemsiyorum. Özel okullarda eğitime izin verilmesi irdelenmesi gerekir. Diğer başlıklarıda göz önünde bulundurursak hiçbir şeyin olmadığını söylemek pek doğru değil. Bu güne kadar mücadele ettiğiniz  isyan ettiğiniz bazı istemlerin gerçekleşmesine karşı bu tavrı sergilerseniz kendinizle ters düşersiniz. Bunu toparlamak zordur. Çelişki var. Bakın bu paket devrim değildir. Eksiklik çok fazladır.

 

Kürt sorununun tanımlanması çok önemlidir. Kürt sorunu sadece Türkiye sınırları dahilinde olan bir sorun değildir. Suriye ya da Irak’ta yaşanan en küçük bir sorun Türkiye’ye yansımaları oluyor. Bu sorunu hükümet yada BDP ile sınırlarsanız birilerini başarılı yada diğerlerini başarısız olarak değerlendirirsiniz.

 

Ben Ak Partinin Türkiye’de yaptıklarının kendi iradeleri dışında gerçekleştiğini düşünüyorum. Ortada doğu daki gelişmeler AK Partiyi bunu yapmaya zorladı. Bu dönem olmasaydı . 

 

Uzun süredir başlatılan sürecin önceside var. Herkes bu sürece herkes durduğu yere göre değerlendiriyor. Şüpheli bulanlar var. Yetersiz bulanlar var. Hiçbir anlam ifade etmediğini ifade edenler var. Zamana yayılmasını  söyleyenler var.

 

Bizde bu değerlendirmeleri toptanlayarak değerlendirilyoruz. Kendi görüşünü dile getirenlerin paralelinde dile  getirmektense farklı düşünceleride harmanlayarak genel değerlendirmeye çalışıyoruz. 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo