KAPTAN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » AK PARTİNİN GETİRDİĞİ ÖZGÜRLÜK ORTAMI BÖLGEYE YANSIMADI

AK PARTİNİN GETİRDİĞİ ÖZGÜRLÜK ORTAMI BÖLGEYE YANSIMADI
TUTKU MEDYA   Ak Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi bölgede yaşayan halkın baskı altında olduğunu, HDP ve PKK’nın kendileri dışında hiç kimseye yaşam hakkı tanımadığını söyledi.

 

Tutku Radyo’da Salih Geçken’in hazırlayıp sunduğu Farklı Açıdan’ programına konuk olan Çiftçi Cizre’de yaşanan olayların  çözüm sürecine yönelik provokasyon olduğunu dile getirdi. Çiftçi: “Çözüm sürecinden rahatsız olan batılı devletler, komşularımız ve örgüt içinde taban kaybetmiş gruplar Cizre’de yaşanan olayların sorumlularıdır.  

 

VATANDAŞIMIZ BASKI ALTINDADIR Vatandaşımız Ak Partini Belediyesi yönetimi döneminde düşüncelerini çok rahat ifade edebiliyordu. Eksikleri çok rahat bir şekilde dile getirebiliyordu. Çok sert eleştiriler ortaya koyabiliyordu. Ama geldiğimiz noktada vatandaşımız baskı altında olduğu için kendisini ifade edemiyor. Vatandaşın baskı altında olduğunu, kendisin ifade edemediğini düşünülüyorum.  Yarın başıma bir iş gelebilir, ya da bir işim düşebilir düşüncesi ile rahat değildir.  Daha önce Ak Parti muhalifleri bu işi müthiş bir şekilde organize ediyorlardı. Sokağa çıkıyorlardı. Olduğundan daha fazla gündeme getiriyorlardı. Bu ne yazılı nede görsel basında nede vatandaş arasında maalesef çokta fazla geçmiyor. Keşke yaşanan bu sorunlar daha sağlıklı bir şekilde konuşulsa dile getirilseydi. Yapılan her doğru şeyi takdir ederken, yapılan eksiklikleri yapıcı bir şekilde ortaya koymak gerekir. Toplum üzerinde bir baskı olduğunu görüyorum. Bundan kaynaklı suskunluk var. Yoksa insanlar çok net düşüncelerini ortaya koyabilirlerdi. Ak Partinin getirmiş olduğu demokratikleşme ve özgürlükler ortamının maalesef bölge açısından bakıldığında aynı şekilde yansımadığını buradaki hakim gücün, siyaset yapan HDP ve PKK’nın kendileri dışında tahammül edemediklerinin farklı bir yansıması olarak görüyorum.

 

ÖZGÜRLÜKLER ORTAMI BÖLGEYE YANSIMADI Ak Parti kurulduğu günden bu yana özgürlükler partisi olduğu gibi yasakları ortadan kaldıran partide olmuştur.  Ülkenin demokratikleşmesi adına çok büyük riskler alarak çözümü noktasında önemli adımlar atmıştır. Kimisinin terör, kimisinin doğu sorunu kimisini Kürt sorunu dediği bu soruna 2005 yılında Diyarbakır’da Kürt Sorunu var diyerek çözüm noktasında önemli adımlar atılarak 2012 yılında bir çözüm süreci başlamıştır. Gerekli adımlar atılarak özgürlükler ortamı oluşturulmasına rağmen HDP ve PKK bu özgürlükler ortamına genişlemesine ve bölgeye yansımasına engel olmuştur. Kendileri dışında hiçbir siyasi harekete yaşam hakkı tanımama gibi bir tavır belirlenmiştir.

 

GENÇLERİMİZ ÖLMESİN ARTIK Demokrasi ve özgürlükler adına önemli adımlar atan hükümet aynı zamanda Kamu Güvenliği içinde gerekli tedbirleri almıştır. Dinamik bir süreç yaşıyoruz. Zaman zaman bu özgürlükler ortamını istismar etmek isteyen barış sürecini sabote etmek isteyenlerin önünün kesmek için hükümet yeni adım atmıştır. Nihayetinde hükümet kamu düzenini tesis edecektir.  6-7 Ekim Kobani eylemleri bahanesiyle yaşatılan Vandalizm’den sonra hükümetin hazırladığı bir iç güvenlik paketi var. Bu paket yasallaşarak herkesin can ve mal güvenliği açışından daha rahat etmesi sağlanacaktır. İyi niyetle ve samimiyetle yola çıkıldı. Bundan sonra gençlerimizin hayatlarını kaybetmemesi isteniyor. İnşallah daha güzel günlere doğru gidiyoruz.

 

SALT KİMLİK VE SALT İDEOLOJİ KENTE KATKI SUNMAZ Ak Parti hükümetinin bu gün kadar yaptıkları ortada olmasına rağmen oluşturulan olumsuz algıdan ötürü yaptıklarımızı tam olarak halka anlatamayabiliriz. Burada bir eksikliğimizin olduğunu kabul ederiz. Muhalefet yapan rakiplerimiz salt kimlik ve ideoloji endeksli hareket ettiklerinden ötürü yapılan doğru eylemleri bile yanlış aktarmaktalar. Bakın salt kimlik ve ideoloji siyasete bu bölge halkına bir şey kazandırmaz.   Huzur ve güven ortamı olacak bununla birlikte istihdam ve üretim olacaktır.

 

ÜLKEDE YAPILAN YATIRIMLARDA VAN’A POZİTİF AYRIMCILIK YAPILDI  Ak Parti hükümetleri döneminde alt yapı ve üst yapı çalışmalarında bir devrim yaşanmıştır. Geçmişle kıyaslanmayacak yatırımlar yapıldı. Eğitimde, sağlıkta, turizmde, ulaşımda, üretimde önemli yatırımlar oldu. Bu yatırımlardan Van faydalandığı gibi Van’a pozitif ayrımcılık yapılmıştır. Yıkıntıların yaşandığı iki depreme rağmen hükümetinizin desteği ile Van yeniden inşa edilmiştir.

 

VAN BÖLGENİN SAĞLIK MERKEZİ HALİNE GETİRİLİYOR Van bölgenin sağlık üssü haline getiriliyor. Geçmişle kıyasladığınızda uzman ve doktor sayısında ciddi bir artış var. Sağlık için 465 milyon civarında devasa yatırım yapıldı. Buna rağmen ciddi bir eleştiri varsa bunun işletimden kaynaklandığını düşünülebilir. Varsa böyle bir sıkıntı bakanlık düzeyinde görüşülerek bu sıkıntı giderilebilir.

 

İMAR KONUSU BELEDİYENİN SORUMLULUĞUNDADIR Bir kentin imar planı kentin gelişmesi ve ilerlemesi adına çok önemlidir. Yaşanan depremden sonra yapılan bir protokolle Belediye ve Çevre Şehircilik arasında imar planı yapılarak askıya çıkarıldı. Sayın Bakan ve Belediye yetkililerini birçok bir araya getirdik. Ortak açıklamalar yapıldı. İmar onaylanıp askıya çıktı. Bu saatten sonra sorumluluk ilgili belediyelerdedir. İnsanlar ilgili belediyelere müracaat edecekler belediyelerde ruhsatlarını verecekler. Bunun kuralı budur. Bütün ülkede geçerli olan bir kural vardır. Eğer bir vatandaş belediyeye müracaat ettiği halde müracaat ettiği halde belediye iki ay içerisinde o müracaatı ruhsatlandırmazsa o vatandaş Çevre ve Şehircilik il müdürlüğüne müracaat eder. İl müdürlüğü ilgili belediyeye yazdıktan sonra 15 gün içersin de o müracaat gerekli mevzuata uygunsa ruhsatı doldurup ilgili kişiye verecektir. Bu bir kanun hükmüdür. Böyle devam etmesi gerekiyor. İcra makamında olan insanların görevi bu sorunu gidermek zorundadır.

 

Diğer sorunumuz ise kentsel imar alanı içindeki kentsel dönüşüm alanındaki sorun ve sıkıntılardır. Depremden sonra yıkılan ya da AFAD tarafında yıktırılan binalar kentsel dönüşüm imkânlarından faydalanmadığı için sorunlar yaşanıyor. Van milletvekillerini olarak Çevreyle ilgili çıkacak kanun var. Bizde bu konuda önerge vereceğiz.  Bu sorunun çözümü için ne gerekiyorsa onu yapmaya çalışıyoruz.

 

VAN’IN ENERJİ SORUNUNU BAKANA İLETTİK Elektrik özelleştikten sonra çok ciddi sorunlara yaşanmaya başlandı. Biz bu konuyu birçok kez enerji bakanımızla görüştük. Sayın Başbakanımıza da arz ettik. Maalesef bu günlere kadar yaşanan sorun ve sıkıntı olduğunu görüyoruz. Enerji Bakanıyla en son görüşmemizde bu sorunun masaya yatırılması ve çözümü noktasında bilgiler verildi. Sayın Bakan ilgili firmayla görüşeceğini, TEDA genel müdürlüğüne ve Enerji Bakanlığı bürokratlarına talimat verileceğini ve sorunu çözümü noktasında adımlar atılacağını belirtti.  Bizde bu konun takipçisi olacağız. Şunu da belirtmek gerekirse, ilk özelleştirme aşamasının yaşandığı illerin birçoğunda bu tür sorun ve sıkıntının yaşandığını biliyoruz. Tabi biz bunu mazeret olarak kabul etmiyoruz.

 

BU TOPLANTININ VAN’DA YAPILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR Devlet desteklerini bilgilendirme toplantısının Van’da yapılması çok önemliydi. Van’ın bu güne kadar verilen destekten tam olarak faydalanmadığını maalesef gördük. Eğer verilen destekten tam olarak faydalanmış olsaydı ifade edilen 30 milyon dolarlık ihracat olmazdı. Van potansiyeli çok yüksek il olduğu için rakamlar daha üst sıralarda olurdu. Van maalesef Şırnak ve Hakkâri kadar ihracat yapamıyor. Van’ın potansiyeli ve konumu oysa bu illerden oldukça iyi bir konudadır. Van’ın bu potansiyelini harekete geçirmek gerekiyor. Üretimimizi artırmamız gerekiyor.  Huzur ortamıyla birlikte OSB’ye yapılan yatırımlarda artışların olduğu görülüyordu. Tekstil kentte çok yoğun bir çalışma var. Van’a yatırım yapmak için sırada bekleyen iş adamlarımız var. OSB’nin ikinci ve üçüncü etap çalışmaları devam ediyor.  Buraya lojistik üs yaptığımızda Kapıköy, Başkale ve Çaldıran’daki kapıları açtığımızda burada çok büyük bir hareketlenme olacak. Bunların tamamının olması için huzura, güvene ve istikrara ihtiyacımız var. Biz ortak üst akıl oluşturmak zorundayız. Bunu yapabilirsek üretimde olur. Yatırımlarda artar. Bununla beraber bu üretimi pazarlamak imkânız da olacaktır. Teşvik anlamında en avantajlı bölgedeyiz. Buna rağmen maalesef bu desteklerden tam olarak faydalanamıyoruz. Ak Parti ile birlikte iş adamlarımızın önü açıldığı gibi kendilerine çok önemli fırsatlar sunulmuştur. İhracatımız 35 milyar dolardan 158 milyar dolara çıktı. 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedeflenmektedir. Bizde Van’ın bu ekonomik kalkınmada kendi payına düşeni alması için çalışmalarımızı bu anlamda yoğunlaştırıyoruz.

 

 
Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo