MÜZİK KEYFİ-
d

[2017-01-14 15:18:21] Mike Leoni -

Gonlunden gecen istedigin bir Parçayı taaaa uzaklara göndermeni rica ediyorum. Sevgiyle kal

/

[2016-11-26 16:03:05] Muhammed ali -

Hayirli geceler ben ali lakaben doktor derler acik cezaevinden cikali 6 saat oldu hozan aytacdan doktor parcasi ve tum guzel parcalar van acik cezaevinden 12 kogusta bulunan abilerime ve sizlere armagan olsun unuttu sanmasinlar Rabbim tum mahkumlarin yar ve yardimcisi olsun kolay gelsin

/

[2016-11-19 15:40:19] Aysel alkan -

Slm şahan 55 dr 188 plakalı araçda şehir halinde seni dinliyoruz aşkım herşeyim yalçın Güle sıradaki parçayı gönderirmisin onu çok sevdiğimi söylemisin

/

[2016-11-19 15:43:05] salih akkuş -

Yusuf abee ben adem ve murat seni dinliyoruz. şarkı gönder muhteşem üçlü

/

[2016-10-28 19:00:22] Fecri Barlık -

İyi akşamlar. Siirt'ten bir fırsatını bulup sizi dinliyoruz. Zeki hocama yağmur taneleri kadar selamlar. Zeki hocamdan Mona Roza şiirini istiyoruz. Siirtten selam ve sevgiler

/

[2016-09-24 15:13:03] VanLı Sino -

S.a Kaptan aBım ıyı yayınLar Sinan Kardeşim Ben Herzamankı Gıbı Damara Devam SevılıyorSun :D

/

[2016-09-17 15:05:10] nurullah kara -

size zahmet ahmet kaya olmasaydı sonumuz böyle çalarmısınız iyi yayınlar

/

[2016-08-20 14:15:23] fırat özsoy -

Sewgilerimle van saraydan yaziyorum muslum gurses ten yaktin beni dunya parcasini calarsaniz sewinirim

/

[2016-08-06 15:23:20] enes tanyildiz -

Usta neset ustadan evvelim parcasini calar misin Karanlık coktukçe biraz daha özler oldum seni Yıldızları seçemiyorum sigaramdan çıkan ucuz duman yuzunden Az kaldi ama Hemde cok az Icime seni hapsetmeme az kaldı Zelisim

/

[2016-07-30 15:12:14] Gül gül -

Merhaba abi iyi yayınlar Selda bağcan dan ahmedim türküsünü çalabilirmisin sana zahmet özel birine armağan ediyorum o kendini biliyor :)

/


Anasayfa » Konuklar » Ak Parti Van'da elitlerin partisi mi oldu?

Ak Parti Van'da elitlerin partisi mi oldu?
TUTKU MEDYA  Ak Parti Van eski il başkanı Vesim Yaviç Van’daki başarısızlığın en büyük sorumlulularının Ak Parti Milletvekili Mustafa Bilici ve İl Başkanı Abdullah Aras olduğunu, onların bu halka hesap vermesi gerektiğini söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken'in hazırlayıp sunduğu 'Farklı Açıdan' programına  konuk olan Yaviç: ‘ Van’da 2009 yılında Ak Partiye oy verme  ihtimalleri  çok düşük olan kişiler Van'daki  başarısızlığın temel sebebidir. Ak Parti sanki Van’da elitlerin ya da iş adamlarının partisi gibi oldu.  Geçmiş dönemde partiye giden halkın yaklaşık yüzde 95’nin partiye artık gitmiyor. Bunu sorgulamak gerekmez mi?  Ak Partiyi kişisel emeller uğruna harcamamalıyız. Ak Parti Van’da gücünü kaybederse, kaybeden Kürt halkı olur.

 

KİŞİSEL İHTİRAS VE ÇIKAR BU HALKA ZARAR VERİYOR

AK Partiyi Van’da yıkan Mustafa Bilici ve Abdullah Aras bu halkın geleceğini düşünmeliler. Sayın Bilici siz 2009 yılında Ak Partiye oy verdiniz mi? Tahmin etmiyorum. Kişisel beklenti için bu halkın geleceği karartılmamalıdır. Onlar bu partiye kaybettirirken aynı zamanda bölge halkına kaybettiriyor. Ak Parti Van’da gücünü kaybederse bu halkta kaybetmiş olur. Toplumsal çıkar bireysel çıkarlardan çok daha önemlidir. Bunu bir kere daha hatırlatmak istedim.

 

BİZİ ELEŞTİRENLER PARTİYİ BATIRDILAR.

2004 yılında yapılan belediye seçimlerinde merkez ilçe başkanıydım,  2007 yılı genel seçimlerinde ile 2008 referandum da il başkanıydım. Seçimi kaybettiğimiz 2009 yılında da il başkanı bendim. Tabi kazanımlarınız görülmüyor. Kayıp söz konusu olduğunda hemen suçlanıyorsunuz. Bakın ben seçim den önce ayrılma kararı vermeme rağmen, onlarca kazanımıma rağmen birçok nedenden ötürü ortaya çıkan bir kaybın faturası bize kesildi. Bizi başarısızlıkla suçlayan o arkadaşlar bu güne kadar girdikleri bütün seçimlerde başarısız oldular. O arkadaşlar bizim bıraktığımız noktayı bile koruyamadılar. Ak Partinin kalelerini kaybettiler.

 

MENFAATÇİ BİR GRUP 2009 YILINDA  AK PARTİNİN KAYBINI BEKLEDİ

Parti içinde bir kitle kendi kazanımları için 2009 yılında partinin kaybı için bir pozisyon aldı. Bu kaybı belli bir kazanıma dönüştürmek için belli hazırlık yapmışlardı. Yeni bir şey vad etmeden başarısızlığın üstüne konmayı benimsediler.  Keşke partiyi başarıya götürselerdi.  Sonradan gördük ki, buradaki planın bir arkadaşımızın milletvekili olmasına yönelik olduğunu gördük. Nihayetinde o arkadaşımız milletvekili oldu da. 

 

SİYASI ETİK GEREĞİ İSTİFA EDİLMELİ

2013 yılında mevcut il başkanının başkanın bir röportaj var. O dönemde belediye başkanı adayı ve beni yerden yere vuruyor. Ama ben onlar gibi haksızlık yapamam. Ben siyası etik gereği başarısızlık sonrası koltuğa yapışmayı doğru bulmuyorum. Bana göre başarısızlık varsa, bırakıp gidilmelidir.  Tabi onların değerlendirmesi farklı olabilir. Karar onların.

 

AK PARTİ VAN’DA BURJUVA YADA ELİTLERİN PARTİSİ Mİ OLUYOR?

Halk siyasi partilere destek vermek zorunda değil. Tam aksi, siyasi partiler gidip halkın desteğini almak zorundadır. Bakın Tuşba’da bir başarı var. Çokta rahat kazanılacak bir yer olmamasına rağmen kazanılmıştır. Gevaş’ta kazanılmasına rağmen büyük kayıp var.  Ak Partiye ne oluyor. Ak Parti, iş adamlarının, burcuvanın ya da elitlerin partisi mi oluyor? Neden oy kaybı yaşanmaya başlandı? Neden halktan koptular? 

 

AK PARTİ VAN’DA 2002 RUHUNA GERİ DÖNMELİ

Mesela ben Burhan Kayatürk’ü beğeniyorum. Ama onlarda belli kesimin vekili gibi duruyor. Vekillerimiz halkın vekili olmaktan ziyade belli güçlerin vekili gibi davranıyorlar. Halktan uzak duruyorlar. Sorunlarına el atmıyorlar. Halk onlara olan güveni kalmıyor. Van’da bir daha halka dönülmeli. Süratle bu hatadan geri durulmalı. Bakın sermaye, iş adamı saygındır. Ama halktan kopuk yaşarsanız bu hale gelirsiniz. Halk gibi davranmanız gerekir. Benim dönemimde partimize onlarca kişi gelirdi. Peki bu günde partiye halktan gelen kaç kişi var. Halktan partiye gelenlerden yaklaşık yüzde 99 azalma var. Ne oluyor kardeşim? Neden bu hale geldi? Geçmişten beri partide çalışan arkadaşlar var.

 

AK PARTİNİN VAN’DA BU HALE GELMESİNİN EN BÜYÜK SORUMLUSU MİLLETVEKİLİ MUSTAFA BİLİCİDİR

Bence il yönetiminden daha fazla sorumlu kişinin Milletvekili Mustafa Bilicidir. Üç dönemi boyunca il başkanlığı yaptı. Örgütlenmenin büyük çoğunluğu onun eseri mi? Tecrübesi var mı? Parti içinde en güçlü olan o değil mi?  Mustafa beyin çıkıp hesap vermesi gerekir. Teşkilatı oluşturan odur. Onu milletvekili yapan bu günkü teşkilat, bu günkü teşkilatı getiren Mustafa Bilicidir. Onların hesap vermesi yada bir açıklama yapması gerekir.

 

KİŞİSEL MENFAATLER UĞRUNA PARTİ KURBAN EDİLİYOR

Bu gün partiyi bu noktaya getirenler 2009 yılında Ak Partiye oy verdiler mi? Bunu sormak gerekir. Onlar o zaman parti başarısız olsunlar diye pozisyon aldılar. Hırs ve ihtiras koca bir memlekete kaybettiriyor.

 

 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo