BASINDA BU GÜN-
d

[2018-01-18 16:37:20] Yakup -

Salih bey size konuğunuz Özay beye selam olsun

/

[2018-01-18 16:29:21] Mehmet Emmi -

Kentin ekonomisi çok kötü bir durumda. Esnafın durumu çok kötü durumda. Bu konuyu neden konuşmuyorsunuz

/

[2018-01-18 16:26:44] Hasan Duman -

Salih bey size ve konuğunuza size Özay beyin selamlar. Özay beyin 2019 yorumunu merak ediyoruz.

/

[2018-01-18 16:19:23] FıraT turgut -

merhaba ben BaTman Dan Fırat Turgut öncelikle iyi yayınlar diliorm .Sizden ADANALI AYHAN & ENVER YILMAZ dan Aç kapıyı gardiyan parçasını VaN M tipi kapalı cezaevinde bulunan dayımın oğlu BEYTULLAH ÇOBAN a ve tüm kader mahkumlarına gelsin.YokLuğuna aLışamadık ,ÖzLer OlDuk Seni BeytoCan ..

/

[2018-01-18 16:19:55] MoDaCı Ercan -

Slmm Farah Ablamm Nasılsınn BEn Modacı Ercan GEçen Hafta Van M Tipii Caza Evinden tahliye oldumm Koğuş Arkadaşlrıma Çok Çok Slm Ederimm Allah Hepsini en kısa zamanda Kurtarsınn Kalın Sağlıcaklaa

/

[2018-01-18 16:20:10] Muhammed -

Kaptan senden ricam haydi söyle şarkısını kim söylüyor biraz önce paylaştığın parça

/

[2018-01-18 16:20:23] İsim vermek istemeyen bir dinleyeci -

Bir dogum günü parcasi calabilir misiniz bugün doğum günü olan çok kıymetli çok değerli barış müdür için gelsin şimdiden çok teşekkür ederim

/

[2018-01-18 16:21:20] Haşim ERTAŞ -

Slm İyi Akşamlar Kaptan Ben Haşim ELAZIĞ'ın Kovancılar İlçesinde Askerim Hiçbir Programini Kaçırmayan Ben Burda Vakit Buldukça Dinliyorum Burdan Da Herkese Slm Olsun Sıradaki Tüm Parçaları Öncelikle Sevdigim ESMERİM'e Gelsin Sonrada Size Ve Tüm Van Halkına Erek Sabaniye Minibüs Durağında Ki Arkadaşlarıma Slm Lar Olsun...

/

[2018-01-18 16:22:42] Şilan ugurkan -

Marhaba van iskele mitipi kapali ceza evinde yatmakta olan esim hamza kaplan icin siradaki tum parcalar ona arman etmek istiyorum canim esim seni birgun degil bir saniye degil bir omur boyu sevecegim seni bir omur boyu beklicegim ne olursa olsun seni hep beklicegim hamzam kendine iyi bak seni cok seviyorum canim esim

/

[2018-01-18 16:23:44] FıRaT TurGut -

merhaba BaTman Dan Sizi dinlemekteyim koma AzaD dıgerım nagerım parçasını VAN M TİPİ kapalı cezaevin de bulunan Beytullah çoban a ve tüm kader mahkumlarına gelsin iyi yayınlar....

/


Anasayfa » Konuklar » Ak Parti Van'da elitlerin partisi mi oldu?

Ak Parti Van'da elitlerin partisi mi oldu?
TUTKU MEDYA  Ak Parti Van eski il başkanı Vesim Yaviç Van’daki başarısızlığın en büyük sorumlulularının Ak Parti Milletvekili Mustafa Bilici ve İl Başkanı Abdullah Aras olduğunu, onların bu halka hesap vermesi gerektiğini söyledi.

 

Van’da yayın yapan Tutku Radyo’da Salih Geçken'in hazırlayıp sunduğu 'Farklı Açıdan' programına  konuk olan Yaviç: ‘ Van’da 2009 yılında Ak Partiye oy verme  ihtimalleri  çok düşük olan kişiler Van'daki  başarısızlığın temel sebebidir. Ak Parti sanki Van’da elitlerin ya da iş adamlarının partisi gibi oldu.  Geçmiş dönemde partiye giden halkın yaklaşık yüzde 95’nin partiye artık gitmiyor. Bunu sorgulamak gerekmez mi?  Ak Partiyi kişisel emeller uğruna harcamamalıyız. Ak Parti Van’da gücünü kaybederse, kaybeden Kürt halkı olur.

 

KİŞİSEL İHTİRAS VE ÇIKAR BU HALKA ZARAR VERİYOR

AK Partiyi Van’da yıkan Mustafa Bilici ve Abdullah Aras bu halkın geleceğini düşünmeliler. Sayın Bilici siz 2009 yılında Ak Partiye oy verdiniz mi? Tahmin etmiyorum. Kişisel beklenti için bu halkın geleceği karartılmamalıdır. Onlar bu partiye kaybettirirken aynı zamanda bölge halkına kaybettiriyor. Ak Parti Van’da gücünü kaybederse bu halkta kaybetmiş olur. Toplumsal çıkar bireysel çıkarlardan çok daha önemlidir. Bunu bir kere daha hatırlatmak istedim.

 

BİZİ ELEŞTİRENLER PARTİYİ BATIRDILAR.

2004 yılında yapılan belediye seçimlerinde merkez ilçe başkanıydım,  2007 yılı genel seçimlerinde ile 2008 referandum da il başkanıydım. Seçimi kaybettiğimiz 2009 yılında da il başkanı bendim. Tabi kazanımlarınız görülmüyor. Kayıp söz konusu olduğunda hemen suçlanıyorsunuz. Bakın ben seçim den önce ayrılma kararı vermeme rağmen, onlarca kazanımıma rağmen birçok nedenden ötürü ortaya çıkan bir kaybın faturası bize kesildi. Bizi başarısızlıkla suçlayan o arkadaşlar bu güne kadar girdikleri bütün seçimlerde başarısız oldular. O arkadaşlar bizim bıraktığımız noktayı bile koruyamadılar. Ak Partinin kalelerini kaybettiler.

 

MENFAATÇİ BİR GRUP 2009 YILINDA  AK PARTİNİN KAYBINI BEKLEDİ

Parti içinde bir kitle kendi kazanımları için 2009 yılında partinin kaybı için bir pozisyon aldı. Bu kaybı belli bir kazanıma dönüştürmek için belli hazırlık yapmışlardı. Yeni bir şey vad etmeden başarısızlığın üstüne konmayı benimsediler.  Keşke partiyi başarıya götürselerdi.  Sonradan gördük ki, buradaki planın bir arkadaşımızın milletvekili olmasına yönelik olduğunu gördük. Nihayetinde o arkadaşımız milletvekili oldu da. 

 

SİYASI ETİK GEREĞİ İSTİFA EDİLMELİ

2013 yılında mevcut il başkanının başkanın bir röportaj var. O dönemde belediye başkanı adayı ve beni yerden yere vuruyor. Ama ben onlar gibi haksızlık yapamam. Ben siyası etik gereği başarısızlık sonrası koltuğa yapışmayı doğru bulmuyorum. Bana göre başarısızlık varsa, bırakıp gidilmelidir.  Tabi onların değerlendirmesi farklı olabilir. Karar onların.

 

AK PARTİ VAN’DA BURJUVA YADA ELİTLERİN PARTİSİ Mİ OLUYOR?

Halk siyasi partilere destek vermek zorunda değil. Tam aksi, siyasi partiler gidip halkın desteğini almak zorundadır. Bakın Tuşba’da bir başarı var. Çokta rahat kazanılacak bir yer olmamasına rağmen kazanılmıştır. Gevaş’ta kazanılmasına rağmen büyük kayıp var.  Ak Partiye ne oluyor. Ak Parti, iş adamlarının, burcuvanın ya da elitlerin partisi mi oluyor? Neden oy kaybı yaşanmaya başlandı? Neden halktan koptular? 

 

AK PARTİ VAN’DA 2002 RUHUNA GERİ DÖNMELİ

Mesela ben Burhan Kayatürk’ü beğeniyorum. Ama onlarda belli kesimin vekili gibi duruyor. Vekillerimiz halkın vekili olmaktan ziyade belli güçlerin vekili gibi davranıyorlar. Halktan uzak duruyorlar. Sorunlarına el atmıyorlar. Halk onlara olan güveni kalmıyor. Van’da bir daha halka dönülmeli. Süratle bu hatadan geri durulmalı. Bakın sermaye, iş adamı saygındır. Ama halktan kopuk yaşarsanız bu hale gelirsiniz. Halk gibi davranmanız gerekir. Benim dönemimde partimize onlarca kişi gelirdi. Peki bu günde partiye halktan gelen kaç kişi var. Halktan partiye gelenlerden yaklaşık yüzde 99 azalma var. Ne oluyor kardeşim? Neden bu hale geldi? Geçmişten beri partide çalışan arkadaşlar var.

 

AK PARTİNİN VAN’DA BU HALE GELMESİNİN EN BÜYÜK SORUMLUSU MİLLETVEKİLİ MUSTAFA BİLİCİDİR

Bence il yönetiminden daha fazla sorumlu kişinin Milletvekili Mustafa Bilicidir. Üç dönemi boyunca il başkanlığı yaptı. Örgütlenmenin büyük çoğunluğu onun eseri mi? Tecrübesi var mı? Parti içinde en güçlü olan o değil mi?  Mustafa beyin çıkıp hesap vermesi gerekir. Teşkilatı oluşturan odur. Onu milletvekili yapan bu günkü teşkilat, bu günkü teşkilatı getiren Mustafa Bilicidir. Onların hesap vermesi yada bir açıklama yapması gerekir.

 

KİŞİSEL MENFAATLER UĞRUNA PARTİ KURBAN EDİLİYOR

Bu gün partiyi bu noktaya getirenler 2009 yılında Ak Partiye oy verdiler mi? Bunu sormak gerekir. Onlar o zaman parti başarısız olsunlar diye pozisyon aldılar. Hırs ve ihtiras koca bir memlekete kaybettiriyor.

 

 Benzer Haberler
REKLAM BAĞLANTILARI TUTKU GÜVENLİK
SOSYAL AĞLAR

logo